SUBIĆ POGODIO TRI BODA Borac ostao na pobjedničkom kolosjeku

Fudbaleri Borca nastavili su pobjkudniču seriju, ovaj put su u 23. kolu M:tel Premijer lige BiH pobijedili Mladost iz Doboja kod Kaklnja sa 1:0.

Odlučujući momenat na utakmici dogodio se u 76. minutu kada je Subić pogodio mrežu Mladosti.

Prvi put Borac je zatresao je Vranješ u 15. minutu ali je gol poništen zbog dosuđenog ofsajda.

U 35. minutu Ziljkić je prošao dva igrača, sjajno ubacio za Mehanovića koji je odčlično šutirao, ali se istakao golman Mladosti Emir Velić.

Pet minuta kasnije prilika je na drugoj strani. Alić je šutirao sa tridesetak metara, Pavlović je intervenisao, a Dejanović promašio čitav gol.

Tri minuta kasnije pokušao je i Šarić ali je lopta otišla pored gola golmana Borca.

Nastavio je Borac sa terenskom inicijativom u nastavku meča, a vliku šansu propustio je Vranješ u 53. minutu kada je njegov udarac zaustavila prečka.

Fudbaleri Borca poveli su u 76. minutu. Ziljkić je kreirao šansu, ubacio do Subića, a ovaj je imao vremena da se namjesti i matira golmana Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

U 88. minutu Subić je bio u novoj prilici. Prbvo je šutirao Vranješ sa tridesetak metara, loptu je odbio gfolman Mladosti, a Subić je natrčao na odbnijenu loptu ali je ovaj put bio neprecizan.