Suljić heroj Mostaraca: Velež minimalcem savladao Široki Brijeg

Fudbaleri Veleža savladali su ekipu Širokog Brijega u okviru 31. kola Premijer lige BiH rezultatom 1:0.

FK Velež

Ekipa iz Mostara nastavila je sa sjajnim partijama i sada je sve bliže da zauzme 3. mjesto.

Velež puno opasniji na početku meča i prijete već u šestoj minuti kada Haskić šutira sa nekih 15 metara, ali siguran je bio golman Širokog Puljić. Samo tri minuta kasnije još jedna dobra šansa za Velež, ovoga puta šutirao je Mlinarić, ali Puljić je još jednom siguran.

Nakon početnog pritiska gostiju, nastupio je nešto mirniji momenat utakmice sve do 35. minute kada je Činedu imao odličnu šansu za domaću ekipu, šutirao je iz kaznenog prostora iskosa, ali nije bio precizan. Gotovo u sljedećem napadu priprijetio je i Velež Mlinarić sjajno dodaje do Suljića koji lošim udarcem nije uspio da savlada golmana domaćih.

Velež nije odustajao od pritiska i vrlo brzo dolazi do vođstva, nakon loše reakcije Prusine, ponovo je proradila veza Mlinarić- Suljić, s tim što je Suljić ovoga puta bio precizan, igrao se 38. minut, a Velež je vodio sa 1:0.

Nešto bolji široki u početku drugog poluvremena, dobru šansu su imali u 52. minuti, Kuprešak je centrirao, Benić šutirao, ali bio je to lak plijen za golmana Veleža. Do kraja poluvremena Široki je imao inicijativu ali bez neke konkretnije šanse. Najbolju šansu je imao Ćavar u 88. minuti iz slobodnjaka, ali nije došlo do promjene rezultata te je meč završen rezultatom 1:0.