SP ZA RUKOMETAŠICE Srbija nanijela PRVI PORAZ Južnoj Koreji i osvojila VAŽNE BODOVE

Rukometašice Srbije su ostvarile pobjedu protiv Južne Koreje od 36:33 (21:16) na otvaranju drugog kruga Svjetskog prvenstva koje se održava u Japanu.

“Orlice” su poslije uvoda meča, koji je bio izjednačen, serijom od 3:0 napravile prednost od pet golova (10:5) koju su održale do kraja poluvremena, mada su u nekoliko navrata imale i “+7”.

I u nastavku su izabranice selektora Ljubomira Obradovića bile bolje, te su stigle do “+8”, a onda je u posljednjih desetak minuta došlo do pada koncentracije, što su Korejke iskoristile i prišle na tri gola zaostatka.

Ipak, selekcija Srbije nije dozvolila preokret i na kraju je stigla do trijumfa, nanijevši prvi poraz Južnoj Koreji s kojom se bodovno izjednačila, te povećala svoje šanse za ulazak u olumpijske kvalifikacije.

Jelena Lavko je bila najefikasnija sa sedam golova, a po pet su postigle Jelena Trifunović, Željka Nikolić i Slađana Pop-Lazić. Već sutra ujutro od sedam časova po našem vremenu Srpkinje će igrati protiv Njemačke.

Plasman grupe 1: Holandija 4, Njemačka 3, Norveška, Južna Koreja, Srbija po 2, Danska 1 bod.

u susretu grupe 2 koji je odigran takođe jutros Rusija je očekivano stigla do ubjedljive pobjede protiv Rumunije 27:18 (10:10). Plasman: Rusija 6, Španija 4, Švedska, Crna gora po 2, Japan i Rumunija bez bodova.