Tenis

ANDREA PETKOVIĆ O NOLETU "Šta je pogrešno uradio da opet bude treći točak?"

Andrea Petković, nekada deveta teniserka svijeta, u svom podkastu je analizirala šanse Novaka Đokovića da osvoji 25. Grend slem u karijeri.

Novak Đoković
FOTO: NEIL HALL/EPA

Andrea Petković je u podkastu sa Borisom Bekerom pričala o brojnim temama, a jedna od njih bile su “velike trojke” ona čuvena sa Đokovićem, Federerom i Nadalom, ali i ova nova, ako se tako može nazvati, sa Đokovićem, Alkarasom i Sinerom.

FOTO: AUSTRALIAN OPEN TV/YOUTUBE/SCREENSHOT
FOTO: AUSTRALIAN OPEN TV/YOUTUBE/SCREENSHOT

Njemica balkanskog porijekla analizirala je trenutnu situaciju. Nekada je bio tu sa Nadalom i Federerom, a sada ima Alkarasa i Sinera. Drago mi je da je još tu, ali više nije favorit. Njegova prvobitna sudbina bila je da bude ‘broj 3’, ali je onda uspio da se izbori da bude ‘broj 1’ – rekla je Petkovićeva i nastavila:

Pročitajte još

“Sada, pred kraj karijere, njegova sudbina je opet da bude ‘treći točak’. Šta je to pogrešno uradio da opet bude ‘treći točak’?”.

Ona je zatim podsjetila da je Novak igrao tri Grend slem polufinala ove godine, što niko – sem Sinera i Alkarasa – nije uspio da uradi. Moramo da napomenemo to da je igrao tri polufinala u 2025. godini. Jasno je da je izrazito bolji od ostatka Tura u velikim mečevima, ali protiv te dvojice. Nije dovoljno – podvukla je Andrea.