Arina Sabalenka je poslije završenog Vimbldona otišla na odmor, baš kao i svi ostali najbolji teniseri i teniserke svijeta.
Ferije su završene, prije dolaska u Sinsinati, Bjeloruskinja je trenirala u Majamiju, a sada se nalazi u državi Ohajo, gdje je dobro startovala na turniru na kojem će pokušati da odbrani titulu.
Sabalenka je svom timu za turnir u Sinsinatiju, kao na i US openu koji nam predstoji, angažovala i pojačanje u trenerskom timu – angažovala je i nekadašnjeg grend slem šampiona, i prvog tenisera svijeta u dublu, Maksa Mirnjija.
I dobro je krenula takmičenje u Sinsinatiju, na startu je pobijedila nekadašnju šampionku Vimbldona, Marketu Vondrušovu sa 7:5, 6:1.
Čehinja je u tom duelu došla do 12 brejk šansi ali nijednu nije uspjela da iskoristi.
U narednom meču, Sabalenka će igrati protiv još jedne teniserke koja je bila grend slem šampionka, Eme Radukanu, koja je pobijedila u 2. kolu Olgu Danilović sa 6:3, 6:2.
Sabalenka i Radukanu su do sada igrale dva puta i Bjeloruskinja ima stopostotan učinak. Posljednji put su igrale ove godine na Vimbldonu kada je Arina slavila sa 7:6 (8:6), 6:4, prenosi Sportal.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.