Tenis

POKUŠAĆE DA OBRANI TITULU Sabalenka startovala pobjedom u Sinsinatiju protiv grend slem šampionke

Ljetnji raspust za Arinu Sabalenku se završio i dobro je startovala na mastersu u Sinsinatiju gdje će pokušati da odbrani titulu osvojenu prije godinu dana.

Arina Sabalenka
FOTO: NEIL HALL/EPA

Arina Sabalenka je poslije završenog Vimbldona otišla na odmor, baš kao i svi ostali najbolji teniseri i teniserke svijeta.

Ferije su završene, prije dolaska u Sinsinati, Bjeloruskinja je trenirala u Majamiju, a sada se nalazi u državi Ohajo, gdje je dobro startovala na turniru na kojem će pokušati da odbrani titulu.

Pročitajte još

Sabalenka je svom timu za turnir u Sinsinatiju, kao na i US openu koji nam predstoji, angažovala i pojačanje u trenerskom timu – angažovala je i nekadašnjeg grend slem šampiona, i prvog tenisera svijeta u dublu, Maksa Mirnjija.

I dobro je krenula takmičenje u Sinsinatiju, na startu je pobijedila nekadašnju šampionku Vimbldona, Marketu Vondrušovu sa 7:5, 6:1.

Čehinja je u tom duelu došla do 12 brejk šansi ali nijednu nije uspjela da iskoristi.

U narednom meču, Sabalenka će igrati protiv još jedne teniserke koja je bila grend slem šampionka, Eme Radukanu, koja je pobijedila u 2. kolu Olgu Danilović sa 6:3, 6:2.

Sabalenka i Radukanu su do sada igrale dva puta i Bjeloruskinja ima stopostotan učinak. Posljednji put su igrale ove godine na Vimbldonu kada je Arina slavila sa 7:6 (8:6), 6:4, prenosi Sportal.