Tenis

Nakon mučenja u prvom setu: Siner savladao De Minora za novo finale u Torinu

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u finale Završnog Mastersa u Torinu. U prvom polufinalu je savladao Aleksa de Minora rezultatom 7:5, 6:2 nakon vremena sat i 52 minuta igre i tako zabilježio i 13. trijumf u isto toliko međusobnih okršaja.

Nakon mučenja u prvom setu: Siner savladao De Minora za novo finale u Torinu
FOTO: ALESSANDRO DI MARCO/EPA

Niko pred domaćom publikom nije namučio Sinera kao Australijanac u prvom setu. Sva tri prethodna susreta je Janik ekspresno rješavao u svoju korist, da bi se prvi set ovog duela otegao na više od sat vremena.

Razlog je prije svega bila njegova slaba realizacija brejk šansi. Tek na osmoj je uspio da oduzme servis gem protivniku.

Pročitajte još

Na njegovu sreću, bilo je to za rezultat 6:5, nakon čega je servirao za osvajanje seta uspješno. Ono što je bilo još važnije, potpuno je psihički slomio rivala za laku potvrdu trijumfa u nastavku.

Siner je na startu drugog seta vezao četiri gema, napravivši dupli brejk i riješivši pitanje pobjednika. De Minor je jedinu priliku imao da se vrati pri rezultatu 4:1 kada je imao brejk šansu. Odgovor Sinera je bio silovit – as!

Od tog trenutka je bilo jasno ko će u veliko finale, a Aleks nije uspio ništa drugo do da još malo samo odloži neizbježan poraz.

Drugi polufinalni par čine Karlos Alkaras i Feliks Ože-Alijasim, prenosi B92.

Cup tree provided by Sofascore