Tenis

(FOTO) Menšik se povukao: Đoković bez borbe u četvrtfinalu Australijan opena

Novak Đoković se već plasirao u četvrtfinale Australijan opena.

(FOTO) Menšik se povukao: Đoković bez borbe u četvrtfinalu Australijan opena
FOTO: LUKAS COCH/EPA

Češki teniser Jakub Menšik povukao se iz žreba zbog pogoršanja povrede mišića stomaka.

– Nakon što smo uradili sve što je bilo moguće da probam da nastavim dalje primoran sam da se povučem sa Australijan opena zbog povrede mišića abdomena koja se pogoršala u posljednjih nekoliko mečeva – poručio je Menšik na društvenim mrežama i dodao:

„Iako sam veoma razočaran, to što sam stigao do četvrtog kola ovdje prvi put u karijeri ipak je nešto što ću pamtiti dugo vremena. Osjetio sam snažnu energiju od navijača i atmosfera u Melburnu bila je stvarno izuzetna“.

Duel Đoković – Menšik bio je na programu u ponedjeljak oko 11 časova po srednjoevropskom vremenu.

Novaka u četvrtfinalu očekuje meč sa boljim iz meča Lorenco Muzeti – Tejlor Fric. Taj duel će biti odigran u srijedu, prenosi Sportklub.

Pročitajte još

Nole je grend slem titulu u Melburnu osvajao deset puta, posljednji put 2023, dok je u protekle dvije godine bio poražen u polufinalu.