Novak Đoković i Karlos Alkaras igraće u petak u terminu koji će odgovarati svima u Srbiji pošto bi na teren stadiona “Artur Eš” trebalo da izađu ne prije 21.00.
Interesantno je da iako je ovo dobra vijest za navijače u Srbiji, pokazuje s druge strane da su Amerikanci procijenili da je prioritet ipak meč Janika Sinera i Feliksa Ože-Alijasima u drugom polufinalu. Obično je taj drugi meč, koji je po lokalnom vremenu noćni, onaj koji izaziva više pažnje, prenosi Mondo.
Do sada su Novak Đoković i Karlos Alkaras odigrali osam međusobnih mečeva i u pet trijumfovao je srpski teniser. Interesantno je i da je Đoković dobio četiri od pet posljednjih okršaja, s tim da je Alkarasu pripalo čuveno finale Vimbldona. Đoković ga je pobjeđivao u finalu Olimpijskih igara i potom na Australijan openu, a ovo će biti prvi put da igraju na US Openu.
Obojica oprezna pred međusobni susret
– Svi znamo kako Novak igra. Nije uopšte bitno što nije igrao poslije Vimbldona. Ovdje igra jako dobro. Znam da je gladan. Znam da ima ambiciju za više. Hajde da vidimo. Igrali smo dosta puta, želim osvetu, to je jasno – naglasio je Karlos Alkaras.
– Volio bih da budem spreman za duel sa Karlosom Alkarasom. Znam da će biti potrebno moje najbolje izdanje. Volim da igram velike mečeve na velikoj sceni. Samo nisam siguran kako će tijelo reagovati u narednim danima, ali uradiću sve sa svojim timom da budem spreman… Biće mnogo trčanja, to je sigurno, neće biti kratkih poena – dodao je Đoković.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.