Tenis

"Reci na koga konkretno misliš" Nekadašnji najbolji teniser svijeta zamjerio Đokoviću jednu stvar

Bivši svjetski broj jedan Endi Rodik nije ostao imun na nedavne izjave Novaka Đokovića o “monopolima” u svetu tenisa. Amerikanac smatra da najbolji srpski teniser mora da bude jasniji i precizniji kada govori o promjenama u sportu.

"Reci na koga konkretno misliš" Nekadašnji najbolji teniser svijeta zamjerio Đokoviću jednu stvar
FOTO: ALBA VIGARAY/EPA

U svom podkastu, Rodik je istakao da podržava Đokovićevu želju za reformama, ali da poruke “nemaju dovoljno pravca”.

– Mislim da je Novak iskreno dobronamjeran, ali ako već izlaziš sa velikim izjavama, onda ih jasno i precizno iznesi – poručio je Rodik, prenosi Sportal.

Podsjećamo, Đoković je nedavno u Rijadu, tokom panela sa Danom Vajtom i Šekilom O’Nilom, govorio o “decenijskom monopolu” u tenisu i nejednakostima u odlučivanju.

– U našem sportu postoji veliki monopol koji traje decenijama. Zato smo Vasek Pospišil i ja osnovali Professional Tennis Players Association (PTPA), asocijaciju koja bi trebalo da zastupa igrače. I dalje, međutim, nemamo mjesto za stolom gdje se donose odluke – rekao je tada Đoković.

Pročitajte još

Rodik je, međutim, ukazao na problem formalnog statusa PTPA.

– Rečeno mi je da to nije sindikat. Pa, u suštini jeste, ali pravno gledano – nije, i to je prepreka ako žele stvarni uticaj – objasnio je Amerikanac.

Njegova najveća zamjerka odnosi se na nejasnoće u Đokovićevim porukama.

– Kad kažeš ‘monopol’, na koga konkretno misliš? Na ATP, na Grend slemove, na ITF? To slušamo već godinama. Hajde da konačno čujemo konkretno ime – zaključio je Rodik.

Inače, Đoković i Rodik su nekada bili u jako lošim odnosima, gdje je Amerikanac konstantno optuživao srpskog tenisera da “lažira povrede.” Ipak njihov odnos se kasnije jako popravio i izradili su međusobno poštovanje.