U svom podkastu, Rodik je istakao da podržava Đokovićevu želju za reformama, ali da poruke “nemaju dovoljno pravca”.
– Mislim da je Novak iskreno dobronamjeran, ali ako već izlaziš sa velikim izjavama, onda ih jasno i precizno iznesi – poručio je Rodik, prenosi Sportal.
Podsjećamo, Đoković je nedavno u Rijadu, tokom panela sa Danom Vajtom i Šekilom O’Nilom, govorio o “decenijskom monopolu” u tenisu i nejednakostima u odlučivanju.
– U našem sportu postoji veliki monopol koji traje decenijama. Zato smo Vasek Pospišil i ja osnovali Professional Tennis Players Association (PTPA), asocijaciju koja bi trebalo da zastupa igrače. I dalje, međutim, nemamo mjesto za stolom gdje se donose odluke – rekao je tada Đoković.
Rodik je, međutim, ukazao na problem formalnog statusa PTPA.
– Rečeno mi je da to nije sindikat. Pa, u suštini jeste, ali pravno gledano – nije, i to je prepreka ako žele stvarni uticaj – objasnio je Amerikanac.
Njegova najveća zamjerka odnosi se na nejasnoće u Đokovićevim porukama.
– Kad kažeš ‘monopol’, na koga konkretno misliš? Na ATP, na Grend slemove, na ITF? To slušamo već godinama. Hajde da konačno čujemo konkretno ime – zaključio je Rodik.
Inače, Đoković i Rodik su nekada bili u jako lošim odnosima, gdje je Amerikanac konstantno optuživao srpskog tenisera da “lažira povrede.” Ipak njihov odnos se kasnije jako popravio i izradili su međusobno poštovanje.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.