Obje su imale teške mečeve u kojima su izgubile prvi set, ali su uspjele da pobijede i sada jure trofej.
Arina brani titulu iz prošle godine, dok je Anisimovoj ovo drugo finale u karijeri. Prvo je igrala na Vimbldonu i izgubila ga bez osvojenog gema od Ige Švjontek.
En buena compañía 🐅 pic.twitter.com/Sa8QTtvTIU
— US Open Tennis (@usopen) September 5, 2025
Sabalenka je spriječila američko finale jer je u svom meču polufinala savladala Džesiku Pegulu 4:6, 6:3, 6:4. Moglo je to da se završi i u dva seta, ali je poslije brejka za 4:2 izgubila svoj servis dva puta Arina Sabalenka i morala je težim putem.
2025 has been quite a year for the 🇺🇸 women. pic.twitter.com/zx2H4KPX2G
— US Open Tennis (@usopen) September 5, 2025
U drugom polufinalu Amanda Anisimova je savladala Naomi Osaku 6:7, 7:6, 6:3 u velikoj drami i poslije tri sata tenisa. Sijevali su brejkovi na sve stane u prvom setu, ali je Osaka bila bolja u taj-brejku. Identično je izgledao drugi set, samo je sada Anisimova bila bolja u odlučujućem gemu. U trećem setu je samo jedan brejk bio dovoljan da riješi meč.
Anisimova i Sabalenka su se do sada sastajale devet puta, a u čak šest navrata je pobjeđivala Amerikanka. Po prvi put će imati priliku da zaigra u finalu pred domaćom publikom na posljednjem Grend slemu u sezoni i stigne i do sedmog trijumfa, piše Mondo.
Finale je na programu u subotu od 22 sata.
Što se VTA liste tiče, Sabalenka će nakon US Opena biti ubjedljivo prva, a Anisimova će skočiti na peto mjesto.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.