TERZIĆ NEZADOVOLJAN "Moramo se uozbiljiti i pružiti maksimum"

Odbojkašice Srbije savladale su Francusku sa 3:1, ali selektor Zoran Terzić nije nikako bio zadovoljan.

FOTO ODBOJKASKI SAVEZ SRBIJE

Iako je nakon dva seta pružio šansu igračicama sa manjom minutažom, one to nisu u potpunosti iskoristile.

Definitivno je da imamo nekih problema. Kad se uporede ekipe na terenu, primjetno je da protivnici igraju sa više motiva, a mi samo odrađujemo posao i čekamo važnije utakmice. To je izuzetno opasno i ne vodi u dobro. Već od sljedeće utakmice nadam se da će igračice krenuti maksimalno i sa potpunim motivom. Danas je bila prilika da se igračice koje manje igraju izbore za veću inutažu, ali nisu iskoristile šansu. Nisu uradile ono što smo vježbali na treningu, a ne bi smjelo da se ponavlja to. Ipak da to pripišemo njihovom neiskustvu. Ova postava koje je igrala bi sigurno završila meč i da je otišao u peti set jer su i ovako kvalitetnije od Francuske – bio je ljut Terzić.

Tijana Bošković je bila najefikasnija sa 14 poena iako je igrala samo u prva dva seta

– Bila je izuzetno teška utakmica Imamo maksimalan učinak nakon tri kola. Francuska je bila borbena, posebno u odbrani drago mi je što su sve djevojke imale priliku – rekla je Tijana.

Srbija se sutra slobodna a u srijedu ima meč protiv Grčke (16 časova).