TEŽAK PORAZ BiH propustila šansu u prvom setu

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je poraz na Evropskom prvenstvu u Beogradu. Nakon Francuske i Belgija je bila maksimalna i slavila je 3:0.

Izabranice selektora Stevana Ljubičića odigrale su odlično u prvom setu kad su u pojedinim momentima imale četiri poena viška. U samom finišu su imale i prednost 22:20, ali su to propustile i Belgija je došla do prvog seta sa 25:2.

Gubitak seta u potpunosti je poremetio BiH. Odigrale su veoma loše u nastavku pa su izgubile drugi set 25:19, a sa velikim brojem grešaka su nastavile i u trećem setu. Belgija je to kaznila i na kraju dobila i ovaj period sa 25:14.

Ovo je treći poraz kojim je BiH gotovo ostala bez šansi za plasman u narednu fazu.