TEŽAK TRIJUMF Marjanović donio pobjedu, problem povreda Jovića

Srbija je tek u finišu slomila otpor Filipina 83:76 i osvojila prvo mjesto u svojoj grupi kvalifikacija za Olimpijske igre pa sad čeka poraženog iz duela Italija –Portoriko."Orlovi" su odigrali loš meč sa puno grešaka posebno u odbrani.

Selektor Igor Kokoškov je na ovom meču zbog povreda odmorio Nemanju Bjelicu i Nikolu Kalinića, a u posljednjoj četvrtini se povrijedio i Stefan Jović. Takođe iako je bio u sastavu Vasilije Micić nije igrao uopšte.

Srbija je odlično počela meč uz sjajnu partiju Ognjena Dobrića koji je vezao dvije trojke i uz zakucavanje Marjanovića imali su 8:2. Zatim je Anđušić pogodio trojku kojom je domači tim razbio zonu gostiju pa je Srbija došla do 11:2.

Kuame je uspio da veže nekoliko poena pa su u 6. minuti Filipini prišli na 13:12. “orlovi” su se tad malo jače zaigrali u odbrani pa su uspjeli da dođu do 30:18 u 13. minutu. Imala je Srbija poslije trojke Teodosića 42:27 u 18. minutu, ali su Filipini uspjeli da se vrate serijom 7:0 za 42:34.

U trećoj četvrtin i gosti su se u potpunosti vratili dobrim šutem za tri poena, dok je tim Igora Kokoškova na moment djelovao zbunjeno, kao da nije očekivao povratak Filipina.

Gosti su uspjeli da izjednače na 67:67. Srbija se opet odlijepila na 73:67, ali su ponovili greške u odbrani pa su Filipini i poveli 74:73. U tim trenucima igru je napustio Jović zbog povrede

Ipak, Srbija je iskoristila prednost u reketu i na kraju je preko Bobana Marjanovića doša do prednosti i pobjede. Centar je ubacio 25 poena uz 10 skokova, dok je Ognjen Dobrić dodao 16. U poraženom tiu Kuame je imao 17 poena.