TEŽE OD OČEKIVANOG Odbojkašice Srbije opet maksimalne za 20. trijumf u nizu

Srbija je zabilježila još jednu maksimalnu pobjedu na Evropskom prvenstvu, ali ovaj put nema puno razloga za zadovoljstvo.

Savladan je Azerbejdžan sa 3:0, ali igra nije bila obećavajuća u prva dva seta, na šta je upozoravao selektor Zoran Terzić. Po setovima je bilo 25:17, 25:20, 25:19.

Previše je bilo oscilacija tokom igre,  a da u napadu nije bilo sjajne Tijane Bošković (25 poena u prva dva seta) jasno je da bi se domaći tim još dodatno namučio iako je pred meč bio veliki favorit. Na kraju je selektor ostavio na klupi da odmori za duel protiv Rusije.

Istina selektor Zoran Terzić je dosta mijenjao ekipu, nastojao da pruži šansu gotovo svim igračima i tražio idealnu postavu, ali osim odlične Bilećanke večeras nije bilo puno raspoloženih odbojkašica u prva dva seta. Jasno je da je selektor želio da odmori neke igračice za nastavak takmičenja, ali su tek u trećem setu pojedine odbojkašice iskoristile šansu.

Azerbejdžan je posebno u drugom setu bio posebno opasan, dok je Srbija u trećem setu pokazala da je u ovom trenutku ipak puno kvalitetnija. Napokon je proradio blok, napad iz polja četiri i taj period je domaća selekcija lako dobila.

Ovo jw. 20. vezana pobjeda za reprezentaciju na Evropskim prvenstvenima.