TIJAFO NEJAK ZA ŠPANCA Nadal šesti put u polufinalu Australijan opena

Šesti put u karijeri Rafael Nadal će igrati u polufinalu Australijan opena. Španac se za mjesto među četvoricom najboljih izborio pošto je savladao mladu nadu Frensisa Tijafoa sa 6:3, 6:4, 6:2.

Meč na Rod Lejver Aareni trajao je sat i 49 minuta, a protekao je u dominaciji drugog tenisera svijeta. Mlađani Amerikanac je imao nekih šansi u drugom setu, ali nije uspio da se odupre znatno iskusnijem rivalu, pa je turnir u Melburnu završio maksimalnim porazom.

Odlično su tokom cijelog meča servirali i jedan i drugi viđena su ukupno 24 asa, bez ijedne duple servis greške. Ipak, bio je ranjiv drugi servis Tijafoa, Nadal je maksimalno koristio svaku priliku, pa je uz četiri brejka došao do trijumfa.

Španac je na kraju meč završio sa 29 vinera i 23 neiznuđene greške, dok je Amerikanac imao 24 direktna poena i 34 greške.

Iskoristio je 17-struki Gren slem šampion nesigurnost rivala već na početku meča, pa je uz brejk poveo sa 3:0. Bilo je to dovoljno da dođe do seta, ali se mora istaći i da mu Tijafo u nastavku nije davao mnogo šansi.

U drugom se vodila žestoka borba sa osnovne linije, ali je ponovo rano Nadal došao do brejka. Imao je priliku da mu uzvrati Amerikanac u četvrtim gemu, ali su nezgodne bile paralele drugog tenisera svijeta koji je spasao obje brejk lopte. Bilo je sve u rukama Španca do kraja seta.

Iako Tijafo nije odustajao od snažnih udaraca ni u tećem setu, dva puta je gubio servis gemove. Rutinski je Nadal odradio posao i došao do 30. Gren slem polufinala u karijeri.

Za mjesto u finalu boriće se protiv još jednog mladića – Stefanosa Cicipasa iz Grčke. Inače, Nadal je samo jednom gubio u polufinalu turnira u Melburnu, od Žoa Vilfreda Conge 2008. godine.