TIM IZ ZAGREBA ZADRŽAO DRUGU POZICIJU U ABA LIGI Cedevita nakon preokreta u posljednjim sekundama pobijedila FMP

Košarkaši Cedevite pobijedili su FMP rezultatom 87:85 u utakmici 19. kola regionalne ABA lige.

Neočekivano lako gostujući tima došao je do vođstva od 7:0 na otvaranju utakmice, a upravo ovo vođstvo nagovijestilo je da će se tim iz Zagreba koji pretenduje na drugu poziciju mučiti u ovom meču. Povela je Cedevita sa 14:11, ali je do kraja prve dionice FMP ponovo preokrenuo rezultat u svoju korist i na prvi odmor odišao sa sedam poena viška (26:19)

Sa sličnom razlikom FMP je otišao i na poluvrijeme (49:43) ali je do ulaska u posljednju dionicu Cedevita uspjela prići na jedan poen razlike.

U posljednjih deset minuta FMP je ušao sa košem prednosti (71:70), a do izjednačenja, 75:75, Cedevita dolazi na 6 minuuta i 40 sekundi do kraja. U posljednje četiri minute gosti ulaze sa plus sedam (84:77), a na minut i 12 sedkundi prije kraja Murić potiže trojku za vođstvo 87:85, prvo poslije rezultata 12:11 u prvoj četvrtini. Imala je Cedevita još jedan napad pri ovom rezultatu, nije poentirala. Posljednji napat imao je FMP ali Pot nije pogodio šut za pobjedu tako da su bodovi ostali u Zagrebu.

Najefiasniji na utakmici bio je Stefan Pot iz FMP-a sa 23 poena dok je Cedevitu predvodio Džejkob Pulen sa 21 košem.

Cedevita je nakon ovog meča ostala na drugoj poziciji sa 14 pobjeda, dok FMP ima osam trijumfa i 11 poraza