TIPSAREVIĆ U DRUGOM KOLU ŽENEVE Srbin gubio u oba seta, pa slavio na kraju meča!

Janko Tipsarević pobijedio je Petera Gojovčika iz Njemačke rezultatom 2:0 (7:5, 7:5), u prvom kolu ATP turnira u Ženevi.

Gojovčik je prvi došao do brejka, za vođstvo od 5:3 u prvom setu, međutim, srpski teniser odmah je napravio ribrejk, a potom odlično servirao za izjednačenje na 5:5. Zadržao je Janko visok nivo igre i sa još jednim vezanim brejkom poveo sa 6:5 da bi potom servirao za prvi set i poveo sa 1:0

U drugom setu Gojovčik prvi dolazi do brejka i to veoma rano za vođstvo od 2:0, međutim, nakon vođstva Nijemca od 4:1, Tipsarević je ponovo zaigrao na veoma visokom nivou i nanizao četiri vezana gema za vođstvo od 5:4. Novi brejk Srbina stigao je za vođstvo od 5:4, a Janko je potom servirao i iskoristio prvu meč loptu.

Tipsarević, koji je trenutno 317. igrač ATP liste, se u prvom kolu turnira u Ženevi našao na osnovu pozivnice organizatora. U drugom kolu sastaće se sa Hugom Delienom iz Bolivije, 92. igračem svijeta.