“TO JE TENIS, IMAO SAM SREĆE” Đoković o preokretu u četvrtfinalu mastersa i narednom rivalu

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković poslije sjajnog meča i velikog preokreta pobijedio je Huana Martina Del Potra u epskom četvrtfinalu mastersa u Rimu.

FOTO EPA/CHEMA MOYA

Srbin je do pobjede došao poslije tri sata i četiri minuta igre rezultatom 4:6, 7:6 (6), 6:4. Posebno uzbudljiv bio je drugi set u kojem je Đoković vodio sa 5:3 i imao set loptu. Ipak, na kraju je odlučivao taj-brejk, u kojem je Argentinac propustio dvije vezane meč lopte. Novak tvrdi da je čak i u tim trenicima vjerovao u povratak.

Imao sam sreće u prelomnim momentima taj-brejka u drugom setu. Del Potro je igrao zaista dobro. Pokušavao sam da mu se oduprem do kraja, ali je on preuzeo inicijativu. Krajem prvog seta je počeo da udara odlično sa obje strane, bekend ga je služio. Zadao mi je mnogo muke. Ali nikada nisam gubio vjeru da mogu da se vratim u meč. On je imao 6:4 u taj-brejku… Promašio je onda nekoliko poena. I na brejk loptu u trećem setu je izbacio forhend. To je ono što se desilo, to je sport – rekao je Novak.

U polufinalu rival prvom teniseru svijeta biće još jedan Argentinac – Dijego Švarcman.

– Razmišljaću o njemu više u nedjelju. Sada moram da se odmorim. Mogu samo da kažem da mi je drago zbog Dijega. On je odličan igrač i dobar momak – rekao je Đoković.

Đoković u međusobnim susretima vodi sa 2:0 protiv Argentinca, ali se dvojica tenisera nisu susrela u poslednje dve godine.