TO MOGU SAMO SRBI Nestvaran preokret Delfina protiv Crne Gore za plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva

Vaterpolisti Srbije savladali su selekciju Crne Gore poslije boljeg izvođenja peteraca ukupnim rezultatom 17:15 (13:13) .

Vaterpolo Srbija

Oni su tako zauzeli drugo mjesto na tabeli Grupe D na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki. Delfini će u osmini finala igrati protiv poraženog iz duela između Hrvatske i Japana.

Nevjerovatan preokret režirali su srpski vaterpolisti, naročito ako uzmemo u obzir da su imali 0:5 i da je skoro sve bilo na strani Crnogoraca. Ipak, kao što su to uvijek radili, vaterpolisti su se podigli poput feniksa i uspjeli da stignu do penala koji su donijeli odluku o pobjedniku, prenosi Sportal.

Kada je bilo teško tu je bio kapiten Jakšić koji je vodio tim do preokreta, uz napomenu da je Vučinić vjerovatno odigrao jedan od najboljih mečeva u reprezentaciji. Srbija je morala da juri prednost, a onda je na poluvremenu Crna Gora imala samo jedan gol prednosti.

Posljednja dionica je donijela sjajnih, možda i nestvarnih osam minuta za Srbiju, jer je odbrana bila na visini zadatka, a na minut i 20 sekundi do kraja su imali i vođstvo, prvo na ovom duelu u grupi D. Sve je moralo na peterce, a tada je maestralni Branislav Mitrović odlučio da bude heroj, pošto je odbranio peterac u četvrtoj seriji i tako donio konačan trijumf.

Tako je Srbija na kraju osigurala drugo mjesto, na prvom je Španija, dok će u osminu finala i Crna Gora, ali sa treće pozicije.

Delfini će u osmini finala Svjetskog prvenstva igrati protiv poraženog iz duela između Hrvatske i Japana.