TOBDŽIJE IZBILE NA PRVO MJESTO Arsenal deklasirao Čelsi u derbiju Londona

Fudbaleri Arsenala pobijedili su na svom "Emirejtsu" ekipu Čelsija rezultatom 5:0 u zaostalom meču Premijer lige.

Haverc i Kukurelja

Arsenal je u potpunosti nadigrao gradskog rivala, a blistao je bivši as Čelsija, Kai Haverc koji je postigao dva gola, dok su strijelci bili i Trosar i Vajt.

Artetin tim je odlično otvorio meč, pošto je već u četvrtom minutu Rajs proigrao Trosara, a ovaj načeo mrežu Đorđa Petrovića za 1:0.

Čelsi je uzvratio, najbolje šanse imao je Nikolas Džekson koji je po ko zna koji put ove sezone pokazao da mu je završnica najveći problem.

Arsenal je potpuno dotukao Čelsi na startu drugog poluvremena pošto je postigao još četiri gola.

U 52. minutu Vajt je pokupio otpadak i pogodio za 2:0, i tada je bilo jasno da je sve gotovo.

Čelsi se predao, a Petrović ostao kao na vjetrometini. U 57. minutu Haverc je pobjegao odbrani i poslao loptu pod prečku za 3:0, da bi u 65. Nijemac iskoristio pas Sake i od stative savladao Petrovića za 4:0.

U 70. minutu Vajt je postigao i drugi gol, doduše, uz dosta sreće, u želji da centrira, poslao je loptu u malu mrežu za 5:0.

Treba istaći da je Nikolas Džekson promašio još jedan zicer pri rezultatu 3:0, na isteku časa igre, što je bila i posljednja šansa za Čelsi.

Arsenal je mogao da dođe i do ubjedljivije pobjede, Rajs je pogodio stativu sa distance, dok je Fabio Vijera pogodio spoljni dio mreže.

U finišu, Artetin tim je na neki način spustio ritam i čuvao je snagu za predstojeće utakmice u borbi za opstanak, pišu Sportske.net.

Arsenal će ostati lider sa 77 bodova barem do vikenda, pošto Siti u ovom trenutku ima dva meča manje. Liverpul ima 74 boda i svoj meč igra u srijedu na “Gudisonu”, Siti ima 73 i dva meča manje od Arsenala u ovom momentu.