TOTALNA DOMINACIJA Markez osvojio osmu titulu u Moto GP

Vozač Repsol Honde Mark Markez osvojio je šestu titulu u kraljevskoj klasi, a osmu ukupno, trijumfom na Velikoj nagradi Tajlanda, 15. trci ovogodišnjeg Moto GP šampionata.

Španac je do nove odbrane naslova prvaka stigao četiri trke prije kraja, pošto ima nedostižnu prednost od 110 bodova u odnosu na Andreu Dovicioza na Dukatiju, koji je u Buriramu bio četvrti. I to je učinio tako što je na 15 trka imao samo jedno odustajanje, devet je završio na najvišem stepeniku pobjedničkog postolja, a preostale na drugom mjestu.

Više titula u kraljevskoj klasi od Markeza sada imaju samo dvojica vozača Valentino Rosi sedam i Đakomo Agostini osam. Upravo Agostini je rekorder po ukupnom broju titula, pošto ih je tokom karijere osvojio 15.

Markez je na stazi „Čang“ upisao devetu pobjedu ove sezone, a 79. u karijeri, pošto je u samom cilju bio bolji od Fabija Kvartarara iz Petronas Jamahe, koji je jurio prvu pobjedu u najjačoj kategoriji. Na kraju je sada već osmostruki svjetski šampion bio 171 hiljaditinku ispred mladog Francuza, a njima dvojici se na podijumu pridružio Maverik Vinjales na Jamahi.