TOTENHEM U ISTORIJSKOM MEČU IZBORIO POLUFINALE LIGE ŠAMPIONA Pet golova za 17 minuta i presuda VAR-a u sudijskom vremenu

Fudbaleri Totenhema i Liverpula izborili su plasman u polufinale Lige šampiona. Totenhem je poražen od Mančester Sitija sa 4:3 ali je zbog gola u gostima izborio plasman u polufinale, dok je Liverpul sa 4:1 u gostima pobijedio Porto.

Istorijsku utakmicu odigrali su Mančester Siti i Totenhem. Nikada do sada, u istoriji Lige šampiona nije se dogodilo da publika u intervalu od 17 minuta vidi čak pet golova, a to se dogodilo upravo u ovom meču, od 4. do 21. minuta.

Poveo je Siti golom Sterlinga u 4. mintu, a samo tri minuta kasnije izjednačili su gosti preko Son Heng Mina. U 10. minutu isti igrač postiže novi gol za Totehem. Tu nije bio kraj goleadi jer su Silva u 11, pa Sterlng svojim drugom golom na utakmici u 21. minutu, režirali novi preokret.

Ovo je bio konačan rezultat prvih 45. minuta, a onda je Siti preko Aguera u 59. minutu, poslije akcije u tri poteza donio novu prednost Sitiju od 4:2.

Ovo je bio rezultat koji je “građane” vodio u polufinale, ali je Ljorente u 73. minutu utišao domaće navijače jer je pogodio za 4:3.

U sudijskoj nadoknadi vremena Sterling postiže peti gol za Siti, uslijedilo je veliko slavlje, ali je nakon upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

U drugoj utakmici Liverpul je u gostima deklasirao Porto rezultatom 4:1

Mane, Salah, Firminjo i Van Dijk postigli su golove, dok je za Porto pogodio Militao.