TRAGEDIJA NA KOŠEVU Sarajevo imalo sve, ali je srpski golman odveo Torpedo dalje

Fudbaleri Sarajeva zaustavljeni su na startu evropskog puta i to na okrutan način - Torpedo iz Kutaisija eliminisao ih je poslije boljeg izvođenja penala i rastužio 20.000 navijača na „Koševu“. Junak je nekadašnji golman Partizana Filip Kljajić.

FK Sarajevo - FK Torpedo

Poslije 90 minuta bilo je 1:1, a tragičari domaćih sa penala bili su Ivan Ikić i Almedin Beganović koji nisu realizovali penale u prvoj i četvrtoj seriji. Tačnije, sjajno ih j epročitao Kljajić i zaustavio njihove šuteve.

Činilo se da će domaći riješiti situaciju u svoju korist i prema prikazanom to su trebali da urade. U vođstvo ih je doveo Almedin Ziljkić u 12. minutu. Sve osim uvodnih desetak minuta meča bilo je na strani izabranika Mirze Varešanovića koji su poslije nesigurnog starta i dvije šanse Torpeda zagospodarili terenom.

Ipak, gol nekadašnjeg fudbalera Borca koji je sjajno reagovao na prvoj stativi poslije ubačaja Fransisa Keremeha promijenio je sve. Imali su domaći mnogo više prilika, naročito u drugom poluvremenu kada je gostima ponestalo snage, ali je izostala realizacija.

Kazna je stigla u nadoknadi vremena kada je Merab Gigauri glavom matirao Muhameda Šahinovića i odveo meč u produžetke, pošto je prvi meč završen sa 2:2.

U dodatnih 30 minuta najbolju šansu propustio je Keremeh jer je iz sjajne pozicije šutirao pored gola Kljajića, a kada su počeli penali, gosti su bili mnogo sigurniji i iskoristili sva četiri udarca, dok je Kljajić bio maestralan.

Da podsjetimo, nešto ranije je u drugo kolo prošao Željezničar koji je savladao Dinamo iz Minska.