Traje agonija Širokog Brijega: Zvijezda 09 slavila u Ugljeviku i povećala nade za ostanak u najelitnijem rangu

Fudbaleri Zvijezde 09 upisali su treću pobjedu u sezoni u posljednjem kolu jesenjeg dijela Premijer lige BiH, a slavili su protiv Širokog Brijega sa 3:0.

Izabranici Darka Milisavljevića ovim trijumfom ostavljaju nadu da u drugom dijelu šampionata ipak mogu do opstanka u ligi, nakon katastrofalnog prvog dijela.

U lošoj formi je i Široki Brijeg, u to nema sumnje. Oni su posljednji trijumf u prvenstvu slavili prije više od dva mjeseca, kada su savladali Igman iz Konjica.

Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu. Mladi Predrag Ristanović pogodio je mrežu Širokobriježana u 27. minutu susreta.

Prednost je duplirao Petar Karaklajić u 40. minutu, a sa tim ishodom otišlo se na poluvrijeme.

Konačan rezultat susreta postavio je Novica Maksimović u 85. minutu za veliki trijumf u Ugljeviku.

Zvijezda 09 ostaje na posljednjoj poziciji sa 11 bodova, dok je Široki Brijeg na 6. sa 22 osvojena boda.