Trebinjci ispustili trijumf: Leotar bio nadomak ISTORIJSKE pobjede u Bregovima, pa poklekao u finišu

Rukometaši Leotara poraženi su od ekipe Karvine u okviru prvog meča 3. kola EHF Evropskog kupa rezultatom 27:28.

RUKOMETNI KLUB LEOTAR

Ostaje veliki žal za ekipu Dragiše Koraćevića, s obzirom da je Leotar imao prednost tokom skoro čitavog meča.

Nakon što su bili uspješni u 2. kolu, Trebinjci su puni samopouzdanja dočekali favorizovanog rivala iz Češke. Ipak, u Bregovima niko nije favorit i to je odavno jasno.

Plavo-bijeli su krenuli silovito. Preuzeli su vođstvo i držali minimalnu prednost tokom prvog dijela prvog poluvremena, nakon 20 minuta Leotar je na krilima Nemanje Dimitrijevića poveo sa 12:10, da bi se na poluvrijeme otišlo sa 14:13 za Trebinjce.

Sjajnu igru u prvom, izabranici Dragiše Koraćevića prenijeli su i u drugo poluvrijeme. Češki predstavnik nije bio u stanju da parira napadačima Trebinjaca, pa je nakon 15 minuta nastavka Leotar imao i maksimalnu prednost od 3 gola razlike.

Ipak uspjeli su igrači Karvine da se vrate u meč. U posljednjih 5 minuta Leo je imao konstantnu prednost sve dok nije dva minuta pauze dobio Todorov. Tada Vicešampion Češke dolazi do izjednačenja, a nakon sedmerca i do prednosti u posljednjem minutu meča.

Leotar je imao napad za remi, ali ipak nisu uspjeli da dođu do izjednačenja.

Revanš meč igra se za sedam dana u Češkoj.