Treneri Starčević i Žižović složni: Remi je na kraju najrealniji

U kanjonu Vrbasa je viđena velika drama u kojoj su na kraju Krupa i Radnik osvojili po bod (2:2).

FOTO FK KRUPA

Domaći tim nije uspio da sačuva veliku prednost nakon što je u 88.minutu pogodio Almir Aganspahić za 2:1. Mladi Vladimir Bradonjić je zatim izjednačio a bijeljinski tim je mogao i do pobjede u narednom napadu.

Trener Mladen Žižović ističe da je utakmica opravdala očekivanja.

-Zaista sjajna utakmica i po šansama i po prikazanom na terenu.  Mislim da smo u prvom poluvremenu imali kontrolu posjeda, nismo znali u nastavku da iskoristimo naše dobre strane kada je Krupa krenula na sve ili ništa.  Imali smo dvije-tri obećavajuće situacije. Krupa je zasluženo stigla do izjednačenja, a poslije i do preokreta. Mi smo pokazali znanje, snagu I umijeće i dobrom reakcijom mladog Bradonjića došli smo do remija, a  poslije  smo mogli i da pobijedimo. Mislim da je ovaj rezultat najrealniji. Pohvalio bih i suđenje iako je bilo određenih čarki na terenu ali sve je bilo u žaru borbe. Mi možemo biti zadovoljniji sigurno nego Krupa. Želim im puno sreće kao i šefu stručnog štaba Slobodanu Starčeviću jer ovaj klub po svemu zaslužuje da igra u Premijer ligi- istakao je Mladen Žižović.

Nakon lošeg prvog dijela Krupa je u nastavku uspjela da zaigra puno bolje. Trener Starčević je pogodio za izmjenama ali ostaje žal za tri boda koja bi domaćem timu puno značila u borbi za opstanak.

-Ne možemo biti zadovoljni prvim poluvremenom, pokušali smo sa rješenjima koji nisu bila adekvatna ali smo ulaskom Aganspahića i Nikolića dobili na dubini, a kada je Brtan ušao i na kontroli igre. Preokrenuli smo rezultat i tim dijelom sam u potpunosti zadovoljan jer smo sa tri boda mogli potpuno da se približimo opstanku. Fudbal je još jednom pokazao zašto je zanimljiva igra I zašto ljudi dolaze na stadion. Ne samo da smo mogli izgubiti bod nego i sva tri. Ovo je borba za život, za opstanak i nema popuštanja do zadnjeg minuta.  Utakmica je bila u drugom poluvremenu veoma dobra, raduje me što imamo kvalitet na nivou Premijer lige. Pokušaćemo da se u narednom kolu isprsimo, da ono što smo izgubili u posljednjim minutima nadoknadimo- rekao je Starčević.