TRI PENALA NA TUŠNJU Leotar pao za pola sata

Leotar je doživio težak poraz na Tušnju. Tuzla Siti je praktično u prvih pola sata riješila pitanje pobjednika kad je postigla tri gola, a na kraju su slavili 4:0, što je ipak previsok rezultat ako se pogledaju šanse na obje strane.

Tuzla je povela u 15.minuti. Mirzad Mehanović je uputio centaršut, a na pravom mjestu je bio Sulejman Krpić koji je pogodio za 1:0.  Minut kasnije Leotar je mogao da izjednačenja. Ognjen Todorović u dva navrata nije uspio da matira Bakira Brajlovića.

U 20. minuti je Mehanović izborio i penal za Tuzla Siti, ali se obrukao. Preuzeo je odgovornost i poslao loptu visoko preko gola. Pomenuti igrač se iskupio u 25. minuti. Odlično je pronašao Adnana Džafića, koji pogađa za 2:0. Mehanović je dobru igru krunisao i golom u 31.minuti . Na povratnu loptu Dofoa je zatresao mrežu.

Mogao je Leotar da se vrati u meč na početku drugog dijela. Međutim udarac Miloša Aćimovića sa penala je odbranio Brajlović. Odmah zatim bivši član Tuzlaka Dejan Maksimović je pogodio prečku.

Trebinjski klub je bio bolji u drugom dijelu, ali su se Hercegovci kasno probudili i krenuli sa igrom kad su imali veliki zaostatak. Đoko Milović je opasno zaprijetio u 76. i 79.minuti.

Kazna za promašaje stigla je u 84. minuti kada je Sulejman Krpić pogodio sa penala nakon što je neko od defanzivaca Leotara igrao rukom.