Trijumf na startu: Crvena zvezda pobjedom započela pripreme za narednu sezonu

Crvena zvezda je pobijedila lučansku Mladost u prvoj pripremnoj utakmici (1:0), a Luka Ilić je povratnički mandat u najtrofejnijem srpskom klubu započeo golom.

Utakmica je odigrana na stadionu „Radomir Antić“ u Užicu, a posle 0:0 u prvih 45 minuta pobjedu Zvezde potpisao je Ilić.

Crvena zvezda je meč počela u sastavu: Guteša, Mimović, Đurić, Leković, Radojević, Dalsio, Ilić, Jovanović, Šljivić, Katai, Sremčević. U drugom poluvremenu su igrali: Gordić, Nikolić, Milosavljević, Anan, Knežević, Maksimović, Vasilić i Ranković.

Utakmica je bila zatvorena za javnost, što je razlika u odnosu na mečeve prošlog ljeta u Užicu.

Kompletiranje tima je poslije vikenda, a na pripreme u Rusiju krenuće i momci koji su propustili zlatziborsku fazu zbog reprezentativnih obaveza: Endiaj, Hvang, Điga, Kangva, Spajić, Stojić…

Utakmicom sa Mladošću, Crvena zvezda je završila prvi dio priprema na Zlatiboru. Ekipa se večeras vraća u Beograd, a 2. jula je predviđena selidba u Rusiju. Igraće na turniru u Sankt Peterburgu sa Zenitom, Sočijem i argentinskim Tigresom.