TRIJUMF NAKON PREOKRETA Igokea se vratila iz mrtvih i slavila u Čačku

Košarkaši Igokee upisali su četvrtu pobjedu u Aba ligi ove sezone.

U meču petog kola Regionalnog takmičenja prvak BiH je nakon preokreta slavio u Čačku kod Borca s 70:64.

Već od samog starta je bilo jasno da će Igokea teško do pobjede u Čačku. Osim 4:3 u drugom minutu meča Igosi nisu imali prednost, dok je domaćin u jednom trenutku imao i plus 17.

Igokea je na poluvremenu imala zaostatak od 14 poena. U nastavku su pokušali da se vrate u igru. U jednom trenutku su i smanjili prednost Borca i tako najavili mogući prokret.

To se na kraju i desilo u četvrtoj četvrtini. Kako je vrijeme odmicalo topila se prednost domaćina sve dok Igokea nije i potpuno preokrenula rezultat u svoju korist. 28:9 je Igokea dobila posljednju četvrtinu.

Najbolji u redovima Igokea bio je Marko Jošilo s 13 poena, dok je na drugoj strani isto toliko imao Aleksa Uskoković.

Igokea sada nakon pet kola na kontu ima četiri pobjede i jedan poraza, dok je Borac sada u seriji od tri poraza nakon dvije pobjede na startu prvenstva