TRIJUMF PARTIZANA U KRUŠEVCU Rikardo Gomeš iz ponovljenog penala srušio Napredak

Fudbaleri Partizana su kao gosti savladali Napredak sa 1:0 u okviru 12. kola Superlige Srbije.

Već u osmom minutu dosuđen je penal za goste nakon pregledanja situacije u šesnaestercu u kojoj je Mitar Ćuković sa leđa odgurnuo Rikarda Gomeša, a fudbaleru domaćih je pokazan crveni karton.

Reprezentativac Zelonrtskih Ostrva je sam izveo kazneni udarac, Nikola Vasiljević je odbranio njegov pokušaj, ali je glavni arbitar Nenad Minaković pokazao da se udarac ponavlja, jer je golman domaćih ranije napustio gol liniju.

Uslijedili su veliki protesti Kruševljana, međutim, Rikardo Gomeš je dobio drugu priliku sa bijele tačke, a ovaj put je bio precizan.

Ispostavilo se da je taj pogodak iz 12. minuta bio konačan rezultat.

I Partizan je utakmicu završio sa desetoricom na terenu s obzirom da je Slobodan Urošević u 54. minutu dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Crno-bijeli su lideri sa 31 bodom, osam više od Crvene zvezde koja ima dva meča manje.

Crveno-bijeli večeras od 20 časova dočekuju Metalac.