TRIJUMF PARTIZANA ZA KRAJ GRUPNE FAZE Partizan pobjedom otišao u "TOP 16" Evrokupa

Košarkaši Partizana pobijedili su Limož rezultatom 77:58 u utakmici 10. kola Evrokupa, a u “TOP 16” fazu plasirali su se sa druge pozicije grupe “B”.

Košarkaši Partizana bolje su otvorili utakmicu i nakon deset minuta su vodili sa dva poena razike 16:14, a do poluvremena se ova razlika popela na šest poena (40:34). Ipak ključna za crno-bijele bila je treća dionica koju je tim iz Beograda dobio sa 14:6 pa je sa velikih 14 koševa viška ušao u poslednju četvrtinu.

Crno-bijeli su na početku četvrte dionice došli do plus 17 i već tada je bilo jasno da će ostvariti na kraju grupne faze.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Nikola Janković sa 14 poena.

Iako su pobijedili košarkaši Partizana su sa skorom od sedam pobjeda i tri poraza ostali na drugoj poziciji, dok je Venecija u TOP 16 fazu otišla sa prve pozicije zahvaljujući jednom trijumfu više.