TRIJUMF ZA ČETVRTFINALE Goleada na Grbavici, Tuzla Siti ide dalje

Fudbaleri Tuzle Siti su pobijedili Željezničar u osmini finala Kupa Bosne i Hercegovine na stadionu Grbavica rezultatom 4:2 i prošli među osam najboljih ekipa u ovom takmičenju.

Nakon prvih sedam minuta susreta gosti su već vodili sa 2:0. Najprije je u 5. minuti Mišić šutirao iskosa sa desne strane i pogodio prečku, a lopta se odbila do Džafića koji je smjestio u praznu mrežu.

Dvije minute kasnije Mišić je nakon lijepe akcije po lijevoj strani drugi put matirao Muftića za 2:0.

Željezničar je smanjio na 2:1 u 20. minuti. Muftić je poslao dugu loptu pred gol gostiju, odbrana je loše reagovala, a Bojo pogodio Brajlovićevu mrežu.

U 33. minuti kada je Džafić šutirao, Muftić katastrofalno pogriješio, a loptu bez problema u mrežu smjestio Mehanović za 3:1.

gosti su do 4:1 stigli u 50. minuti nakon preslikane akcije kod prvog gola. Mehidić je ubacio s lijeve strane, a Mišić posprema loptu u mrežu.

Pet minuta kasnije Zec je odlično uposlio Boju koji iskosa sa lijeve strane matira Brajlovića za 4:2.