TRIJUMF ZA KRAJ Rekord Mesija, sjajna partija Puća

Fudbaleri Barselone završili su La ligu ubjedljivom pobjedom nad Alavesom 5:0 i tako popravili sumoran nastavak prvenstva.

FOTO ADRIAN RUIZ HIERRO/EPA

Leo Mesi je sezonu završio sa 25 golova, čime zauzima prvo mjesto uz 21. asistenciju pa je oborio rekord nekadašnjeg saigrača Ćavija.

Barselona je povela golom Ansua Fatija u 24. minutu. Mesi je ubacio loptu u protivnički šesnaesterac, a Fati je iz prve šalje u protivničku mrežu. Riki Puć je u 34. minutu dodao Mesiju koji je zatresao mrežu, da bi do odlaska na odmor u strijelce se upisao i Luis Suarez.

Četvrti gol na meču djelo je Nelsona Semeda u 58. minutu. Ponovo se asistirao Puć.

Konačan rezultat postavio je Mesi u 75. minutu, kada je, na asistenciju Albe, sjajnim volej udarcem drugi put zatresao mrežu Alavesa.

Katalonci nemaju vremena za odmor jer se sedmog avgusta sastaju sa Napolijem u okviru revanš meča osmine finala. U Napulju je bilo 1:1.