TROFEJ IDE U TREBINJE Leotar fenomenalnom igrom srušio Borac i osvojio Kup Republike Srpske

Košarkaši Leotara iz Trebinja osvojili su Kup Republike Srpske.

Trebinjcu su na svom parketu pobijedili ekipu Borca iz Banjaluke rezultatom 79:70 (22:13,19:20,22:26,26:21).

Odličan meč viđen je u Trebinju, ali Leotar odličnim šutem za 3 i nošen publikom sa tribina je stigao do trofeja.

Prvu četvrtinu je Leotar odlično otvorio, gosti iz Banjaluke su bili pod utiskom pune dvorane Bregovi, te je Leotar koristio svaku priliku da povećava prednost. Meč su u redovima Leotara odlično otvorili Vasilije Milović i Dejan Šakotić.

Leotar je i u drugoj dionici odigrao fenomenalno. Postigli su domaćini čak 5 trojki u ovom periodu i tako održavali prednost. Trebinjci su imali i plus 16, ali su Banjalučanima na krilima Vuka Boškovića I Džejroda Vesta uspjeli da smanje rezultat na pristojan minus pred kraj prvog poluvremena – 41:33.

U nastavku je ponovo viđena preslikana igra, Leotar je šutem održavao prednost, dok je Borac dolazio do poena u reketu. Banjalučani su prišli pred posljednjih 10 minuta igre na minus 4.

U posljednjoj četvrtini je Leotar sačuvao prednost i došao do 3 trofeja u istoriji.

Najefikasnji u redovima Leotara Dejan Šakotić sa 24 poena, pratio ga je Vasilije Milović sa 15 poena, dok je Banjalučane predvodio Vuk Bošković sa 19 poena, a pratio ga je Džejrod Vest sa 14 poena.

Osvajanjem trofeja Kupa Republik Srpske su Trebinjci obezbijedili učešće u završnici na završnom turniru Kupa Mirze Delibašića gdje će se u petak sastati sa ekipom Širokog Brijega u polufinalu, dok su drugi polufinalni par ekipe Bosne i Igokee.