TROFEJ OSTAJE U BRČKOM Odbojkaši Borca bez iznenađenja u Kupu Srpske protiv Mladosti

Odbojakši Mladosti odbranili su trofej pobjednika Kupa Republike Srpske pošto su u finalu pobijedili Borac iz Banjaluke rezultatom 3:0 (25:21, 25:17, 25:20).

Za Brčake ovo je 11. trofej pobjednika Kupa Republike Srpske.

Mladost je, iako umorna od evropskih utakmkica, odmah nametnula svoj ritam igre i u prvom setu je konstantno bila u vođstvu, a na kraju je u mirnoj završnici prvog dijela došla do pobjede od 25:21.

Poveo je Borac u drugom setu, ali je Mladost odmah preokrenula rezultat u svoju korist na 3:1. Poveli su Brčaci u nastavku sa 7:3, a veoma vrzo su došli i do maksimalnih šest poena do tog trenutka (10:4). Uspio je Borac da smanji zaostatak na četiri poena (11:7). Iako je gostujući tim poveo sa 13:7 BOrac se nije predavao, prišapo je ponovo na samo tri poena zaostatka (14:11). Bilo je to sve od tima iz Banjaluke jer je Mladost do kraja ovog seta u kontinuitetu povećavala prednost za trijumf u ovom setu sa 25:17.

U trećem setu Mladost je takođe imala apsolutnu inicijativu, vodila je od samog početka do kraja ovog seta, pa je na kraju trijumfovala sa 25:20.