TUČA, TEHNIČKE I POBJEDA EFESA Vatrena treća utakmica finala prvenstva Turske, Micić odličan

Košarkaši Anadolu Efesa poveli su sa 2:0 u finalnoj seriji šampionata Turske pošto su savladali Fenerbahče Beko sa 95:73.

Meč je opbilježila nervozna igra, bilo je tehničkih grešaka, a desio se incident zbog koje je meč prekinut na 15-ak minuta, jer su sudije dugo gledale snimak.

Na tri i po minuta prije kraja utakmice Kris Singlton poentirao uz faul, a nakon toga loptom ga je pogodio Melih Mahmutoglu.

Amerikanac se zaletio ka njemu, došlo je do velike gužve, umiješali su se i drugi igrači koji su uspjeli da ih razdvoje.

Epilog svega je isključenje pomenuta dva igrača koji su započeli incident, pored njih isključeni su Aleks Perez, Ahmet Duverioglu, Melih Mahmutoglu i Jigit Onan, koji su sa klupe utrčali u teren.

S obzirom da je prethodno isključen i Jan veseli zbog dvije lične greške gosti su do kraja meča imali samo dva igrača na klupi.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Rodrigo Buboa sa 27, Vasilije Micić je postigao 23, a Singlton 15.

U timu trenera Igora Kokoškova najefikasniji je bio Nando De Kolo sa 14, dok je poen manje ubacio Marko Gudurić.

Treća utakmica na rasporedu je u ponedejeljak veče.