"U takvom skandalu ne želimo da učestvujemo" Partizan izdao oštro saopštenje nakon prekinutog derbija

Košarkaški klub Partizan oglasio se zvaničnim saopštenjem poslije prekida druge finalne utakmice Superlige Srbije.

Zeljko Obradović

Navijači su pobjedili košarku i vječiti derbi druge finalne utakmice između Partizana i Crvene zvezde neće biti nastavljen.

Crvena zvezda i sudije su se sat vremena poslije prekida vratili na parket i Partizan je imao 15 minuta da izađe na isti.

Kako nisu izašli, čeka se delegatska odluka da li je Crvena zvezda zvanični šampion, piše Sportal.

Partizan se oglasio saopštenjem, koje prenosimo u cijelosti.

– Skandal: Utakmica prekinuta, data informacija da se utakmica nastavlja za 24 sata a potom se sudije i Crvena zvezda vratiše na teren nakon mnogo vremena.

Druga utakmica finala Superlige Srbije između Partizana i Crvene zvezde je prekinuta na 7.55 sekundi prije kraja treće četvrtine pri rezultatu 57:45 u korst crno-bijelih. Prvi sudija meča je prekinuo utakmicu zbog vrijeđanja Vesne Čović od strane publike, što je prvi put u istoriji naše košarke da se utakmica prekida zbog verbalnog delikta. Nakon prekida, ekipa Crvene zvezde se povukla u svlačionicu.

Podsjećanja radi, samo u ove dvije nepune utakmice, vrijeđani su Željko Obradović, Zoran Savić, Kevin Panter, Aleksa Avramović, Nemanja Nedović i Miloš Teodosić, ali mečevi nisu ni za sekund prekidani. KK Partizan je protiv svakog vrijeđanja na bilo kom osnovu i gotovo svakodnevno to ponavlja.

Nakon što je traženo sa se dvorana isprazni, ekipa crno-bijelih je dugo čekala na terenu nastavak, da bi službeni predstavnici KK Partizan od sudija dobili informaciju o prekidu i nastavku meča kroz 24 sata.

Tim Partizana se tada povukao u svlačionicu, a igrači su dobili slobodno. Kada su se iznenada sudije i igrači Crvene zvezde pojavili na terenu nakon više od sat vremena poslije prekida, igrači Partizana su uveliko krenuli svojim kućama.

Crvena zvezda, sudije i delegat na ovaj način dodele titulu državnog prvaka Crvenoj zvezdi, a KK Partizan u takvom skandalu ne želi da učestvuje – objavio je Partizan.