UĆUTKAO ČITAV STADION Maksimović u posljednjem minutu postigao gol za pobjedu HETAFEA

Fudbaleri Hetafea slavili su u osmom kolu La Lige protiv Real Sosijedada 2:1. Junak meča bio je Nemanja Maksimović, koji je u posljedjem minutu utakmice donio pobjedu svojoj ekipi.

Vodio je Sosijedad od petog minuta utakmice. Gol je tada postigao Merino, a ujedno je to bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Domaćini su ostali sa igračem manje na samom startu drugog dijela igre jer je Ljorente dobio drugi žuti karton. To je u mnogome olakšalo fudbalerima Hetafea, a oni su stigli do izjednačenja u 69. minutu.

E, onda je uslijedila prava ludnica. U 89. minutu, luda situacija pred golom Sosijedada. Lopta se odbija nekoliko puta, prije nego što je na nju natrčao Nemanja Maksimović i proslijedio je u mrežu.

Pogodak je označio početak velikog slavlja kluba iz predgrađa Madrida, dok domaći fudbaleri nisu znali šta ih je snašlo.

Ovo je prvi gol u sezoni za srpskog veznjaka, koji je konačno krunisao seriju dobrih utakmica u Primeri.

Real Sosijedad je peti na tabeli sa 13 bodova, a u narednom kolu će dočekati Betis. Hetafe je na 12. poziciji, ima 10 bodova i u sljedećem kolu dočekuje Leganes.