UMALO SENZACIJA PLEMIĆA Zrinjski junački pao u Birmingemu i pokazao da može sa velikima

Fudbaleri Zrinjskog bili su na korak od senzacije, ali su na kraju ipak poraženi od Aston Vile (1:0) u drugom kolu Lige konferencije.

aston vila zrinjski

Malo, sasvim malo nedostajalo je Plemićima da se domognu boda i postanu senzacija broj jedan u Evropi ove večeri. Ipak, Aston Vila je stigla do gola u preko Džona Mekgina u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Junačku utakmicu odigrali su Mostarci na Vila parku iako je za najveći broj igrača šampiona BiH ovo najveći meč u karijeri.

Svjesni da će biti u podređenom položaju skoncentrisali su se na odbranu i zatvaranje prilaza golu, te čekali priliku iz kontranapada. U 15. minutu mogli dsu da profitiraju, sjajno je Mario Tičinović prošao po lijevoj strani i proigrao Nemanju Bilbiju koji nije uspio da nadmudri junaka Argentine na putu do osvajanja Mundijala Emilijana Martineza. I to govori protiv kakvog je rivala večeras igrao Zrinjski.

Domaći su jasno bili nadomoćni, naročito u drugom dijelu. Plemićima je pomogao i VAR u 53. minutu nakon što je sudija Urs Šnajder pokazao na penal. Ipak, nakon što je pregledao snimak, poništio je svoju odluku shvativši da je lopta prvo pogodila Slobodana Jakovljevića u glavu i da se praktično branio nakon šuta sa male udaljenosti. Pokušavao je član premijeršipa i dalje, imao mnogo kornera i prekida, ali su Mostarci izdržali sve napade.

Odličan je na golu bio i Marko Marić, ali je nedostajalo i malo sreće na samom kraju.

Zrinjski poslije dva meča ima tri boda u grupi I, baš kao i svi ostali klubovi, pošto je AZ Alkmar savladao Legiju minimalnim rezultatom.

Čukarički je doživio i drugi poraz jer je bolji od Brđana bio Gent, dok je Fjorentina u samom finišu “ukrala” dva boda Ferencvarošu (2:2) na čijoj klupi sjedi Dejan Stanković.