Uskoro na raspolaganju: Poznato stanje Tavaresa poslije povrede

Zvijezda Real Madrida Valter Tavares izbjegao je tešku povredu, tvrde španski mediji.

Edi Tavares i Uroš Trifunović

To je uzdah olakšanja za Real, koji već zaostaje za Partizanom, nakon poraza 87-89 u prvoj utakmici plej-ofa Evrolige.

Prema ljekarskim izvještajima, Tavares će biti na raspolaganju treneru uskoro. Još uvijek nije poznato da li će 31-godišnjak biti dostupan za drugu utakmicu u “punom pogonu”, ali je izbjegnuto ono čega su se svi u klubu plašili, navodi Sportal.

Tavares je doživio povredu koljena na kraju druge četvrtine kada je nezgodno doskočio poslije lob pasa Serhija Rodrigeza i odmah je zatražio zamjenu. Ovaj 31-godišnjak je otišao pravo u svlačionicu prije poluvremena, a u trećoj četvrtini čak je i igrao nekoliko minuta.

Međutim, Tavares je zamijenjen na 7:26 u trećoj četvrtini i nije se vratio u igru do kraja utakmice. Poslije utakmice, primjetno se mučio dok je šepao ka izlazu iz Vizink centra.