USPJEH TENISERA IZ SRPSKE Nedić šampion BiH, Mikača zaustavljena u finalu

Andrej Nedić član Teniskog kluba Doboj pobjednik je Zimskog prvenstva BiH koje je održano u TK Doboj dok je Banjalučanka, teniserka Mladosti, Sara Mikača takođe ostvarila zapažen rezultat ali je zaustavljena u finalu takmičenja koje je održano u Sarajevu.

Andrej Nedić je u finalu pobijedio prvog nosioca turnira, člana TK Zmaj iz Tuzle, Vanju Hodžića rezultatom 2:0 (6:2, 6:4).

Do plasmana u finale Nedić nije izgubio nijedan set, kao drugi nosilac u prvom kolu je bio slobodan, a onda je redom bio bolji od klupskog kolege Marka Maksimovića, Tarika Bajrovića (GTA Akademija) i Radomira Tomića (TK Vidikovac).

Teniserka banjalučke Mladosti Sara Mikača, u finalu u Sarajevu, poražena je od Suane Tucaković (TK Isktra Tin) sa 2:0 (7:6, 6:1), ali je Mikača tokom cijelog turnira igrala dobar tenis. U prvom kolu je bila slobodna, u drugom je pobijedila Ivanu Stanković (TK Doboj) dok je u četvrtfinalu savladala Kanitu Selimanović (TK Volej), a potom i Miu Popović (GTA).