KUP EHF "Manjak" igrača presudio Borcu u drugom dijelu

Olimpijakos je u prvom meču Kupa EHF savladao Borac Mtel na svom parketu sa 30:21. Nakon odličnog prvog dijela u kojem su bili na samo gol zaostatka(11:12), Banjalučani u drugom zbog manjka igrača u rotaciji fizički pali, pa nisu mogli da izdrže nalete domaćih.

Grci su znali da to iskoriste i čestim izmjenama su natjerali goste na visok ritam u kojem su znali da kažnjavaju sve greške gostiju.

U pobjedničkom timu nezaustavljiv je bio reprezentativac Dimitrios Ciras sa 9 golova. Kod Borca Milan Dakić je imao 8, a Vladan Đurđević 7 golova.

30:20 Serija domaćih u finišu. Olimpijakos pravi 4:0 i u toku je 58.minut.

28:20 Cilis sa krila ponovo donosi veliku prednost šampionu Grčke. Novi ishitreni udarac Borca kažnjava Ciras za 29:20.

27:20 Sjajna akcija domaćih, izigrana je odbrana Borca i Karvatski pogađa mrežu.

26:20 Đurđević uspijeva da sa dva gola ublaži prednost šampiona Grčke.

26:18 Karampurniotis riješava još jednu kontru. Puno svježije izgleda domaći tim u ovim momentima što nije ni čudno.

24:18 Sanikis je još jednom precizan sa devet metara. Na gol se vraća Ljubišić. Pale se i baklje u maloj dvorani a domaći su na krilima navijača došli do povećanja prednosti 25:18.

23:18 Grci su ostavili malo prostora Milanu Dakiću koji je postigao prvi gol u nastavku a sedmi ukupno.

23:17 Lemos prolazi kroz odbranu gostiju i donosi maksimalnih plus 6 u 46.minuti.

Golman Cilimparis je zaustavio prvo sedmerac Đurđevića a zatim i pokušaj Rađenovića. Lijevo krilo Banjalučana nikako da pronađe ritam u ovom meču. Još jedna šansa je propuštena. Nježić ne pogađa sa sedam metara.

22:17 Trener Olimpijakosa izmjenama drži visok ritam i želi da slomi rivala. Pogodio je Sanikis.

21:17 Đurđević pogađa sedmerac, Borac ima igrača više.

21:16 Ciras sjajno napada i pogađa za plus 5.

20:16 Lemos koristi pad u igri Banjalučana. Borac meč igra sa samo 10 igrača i osjeti se umor kod gostiju koji ne mogu da pariraju rotaciji koju vrši trener domaćih.

19:16 Đurđević! Odlično se snašao krilo Banjalučana.

19:15 Bjelorus je ušao u sjajnu seriju. Vezao je nekoliko sjajnih utakmica i Olimpijakos se odlijepio. Mikić mijenja golmana, pa će sad između stativa Subotić

17:15 Period brže igre. Karvatski pogađa na jednoj a Ćelić na drugoj strani .

16:14 Cilis je pogodio na jednoj a Lukić odmah uzvratio na drugoj strani.

Olimpijakos igra”flastera” na Dakiću, pa Banjalučani teško pronalaze rješenje u napadu. Igrača više kruniše Ćelić za 15:13.

15:12 Borac stiže do gola! Ćelić je bio siguran i zaustavio seriju domaćih od 3:0.

15:11 Puno bolji start Olimpijakosa, lako probijaju odbranu gostiju i stigli su do plus 4, pogodio je Ciras.

14:11 Lemos realizuje kontru gostiju.

13:11 Nastavljen meč napadom domaćih rukometaša . Karvatski pogađa još jednom.

POLUVRIJEME

Veoma borbena partija rukometaša Borac Mtela u Pireju. Iako nastupaju bez četiri igrača, Banjalučani imaju samo gol zaostatka 11:12. Sjajnu partiju u prvom dijelu pružio je Milan Dakić sa šest golova, dok je Vladan Đurđević dodao tri. Bojan Ljubišić je imao osam odbrana. Prava je šteta što nisu riješili nekoliko kontri koje su imali.

12:11 Đurđević trećim golom smanjuje razliku na samo gol zaostatka na poluvremenu.

12:10 Sjajna kontra Đurđevića koji je prekinuo seriju domaćih, a zatim još jednom pogodio.

12:8 Najkorisniji igrač grčkog prvenstva kažnjava loš nalet Borca i donosi najveću prednost domaćeg timu.

11:8 Malljos! Srednji bek odlično igra. Osim što je razigrao pivota uspio je drugi put da se upiše u strijelce.

10:8 Sjajni Dakić. Sa devet metara bek Borca postiže svoj šesti gol.

10:7 Olimpijakos sad napada preko pivota. Arapakopulos je postigao treći gol i prvi put domaći imaju tri gola više.

9:7 Borac nije uspio da realizuje sedmerac i domaći to kažnjavaju reko Arapakopulosa.

Uprava rukometnog kluba Borac i igrači koji nisu u sastavu su pomjereni iz VIP lože gdje su bili smješteni, jer su ih vrijeđali i provocirali domaći navijači. Policija je odlučila da je sigurnije da ih skloni sa predviđenih pozicija a Olimpijakos nije uspio da obezbjedi normalne uslove za čelnike i igrače banjalučkog kluba.

8:7 Malios je još jednom doveo domaći tim u vođstvo. 20.minut je a Borac je uspio da pronađe rješenje za naše.

7:7 Kakva partija Milana Dakića! Peti gol beka Borca za izjednačenje.

Šteta za banjalučki tim. Rađenović nije pogodio novu kontru za izjednačenje.

7:6 Kontra Borca , Nježić siguran. Bojan LJubišić već ima pet odbrana.

Borac nema sreće. Sa igračem manje su uspjeli doći u dobru poziciju ali je Daničić pogodio stativu. Ljubišić dva puta zaustavlja domaće rukometaše.

7:5 Sedmerac za Grke u gol pretvara Ciras. U sljedećem naletu Ljubišić zaustavlja kontru Olimpijakosa u 15.minuti.

6:5 Dakić nastavlja sjajan meč. Njegov već četvrti gol na meču.

6:4 Karvatski sa devet metara šalje jak udarac i Olimpijakos prvi put ima dva gola viška.

5:4 Opet Ciras! Krilo grčkog tima je bio siguran sa sedam metara, U toku je 12 minut.

4:4 Nježić je pogodio na dodavanje Lukića.

Foto D.Dragičević

4:3 Dobar napad grčkog šampiona. Ciras drugim golom donosi prednost svom timu.

3:3 Sjajna partija Dakića. Već njegov treći gol.

Cilimparis je prvo zaustavio udarac Dakića a zatim je Borac osvojio loptu no Rađenović je pogodio prečku.

2:1 prva odbrana Cilimparis i odmah kazna u kontri Ciras je strijelac.

1:1 Arapakopulos, pivot Olimpijakosa koristi dobru loptu na liniju.

0:1 Dakić je pogodio za vođstvo gostiju.

Počeo meč u Pireju! Prvi napad imaće rukometaši Borac Mtela.

Na tribinama dvorane “Melina Merkuri” nalazi se oko 300 gledalaca.

Banjalučani će imati najveći problem na desnom beku gdje će izostati Giljerme De Souza i Nikola Jeremić, te na pivotu gdje je u pripremnim mečevima Nemanja Vučićević bio jedan od najboljih igrača. Na sve to treba dodati i da je Vukašin Rakocija takođe bio jedan od glavnih igrača tokom priprema.

Trener Mikić nije praktično imao ni vremena da pronađe bilo kakvo rješenje za ovu situaciju, pa će iznuđeno Goran Daničić i Miloš Nježić igrati na desnom beku. Narednih dana treba sigurno očekivati razjašnjenje situacije o tome zašto četiri igrača koja su doputovala sa ekipom nisu igrala i njima je najteže što nisu uz svoje saigrače.

Za Borac će igrati Ćelić, Dakić, Daničić, Đurđević, Dragičević, Grahovac, Knežević, Lukić, Nježić, Rađenović te golmani Ljubišić i Subotić. Sudije su iz Azerbejdžana Emil i Ernest Aghakišim dok je delegat Slovenac Jan Rudinski