SJAJAN USPJEH Zvezda ide direktno u osminu finala Lige Evrope

Crvena zvezda je izborila prvo mjesto u svojoj grupi i izborila direktan plasman u osminu finala Lige Evrope. Beograđani su remijem 1:1 protiv Brage ispunili svoj cilj.

Prvo poluvrijeme donijelo je pritisak Brage. Imali su Portugalci više loptu u svom posjedu, ali nisu stvorili pravu priliku. Prijetio je Galeno kao i Medeiroš čije je udarce zaustavio Milan Borjan

Na drugoj strani pokušao je Gelor Kanga čiji udarac je odbranio Mateus. U finišu prvog dijela istakao se još jednom golman domaćih koji je zaustavio pokušaj Ivanića.

Na početku drugog dijela velika greška Marka Gobeljića. Prilikom kornera , bek Crvene zvezde je igrao rukom a Galeno je bio siguran sa penala.

Zvezda je uspjela da se brzo vrati. Leite je na drugoj strani udario Pankova a sudija još jednom pokazao na bijelu tačku. Katai je pogodio za izjednačenje.

Braga je nakon toga izvršila veliki pritisak a najbolju šansu imali su u sudijskoj nadoknadi kada je Borjan zaustavio udarac Silve.

90+2. Sjajna odbrana Milana Borjana. Portugalci krenuli svim silama ka golu Crvene zvezde.

Pet minuta sudijske nadoknade.

88.min – Velika šteta za Zvezdu. Ben je imao dobru poziciju da ugrozi gol Brage, ali je zakomplikovao i nije uputio ni udarac niti loptu prema Ivaniću. Serija kornera pred golom Zvezde.

81.min – Žuti karton za Dragovića. Vitinja je dobio prvi duel protiv iskusnog defanzivca.

Dvostruka izmjena u Zvezdi . Katai i Pankov su napustili teren a ušli su Degenek i Krstičić.

69.min Penal za Zvezdu! Leite je udario Pankova u glavu, tražili su gosti i drugi žuti karton za defanzivca. Katai je uzeo loptu i pogodio.

Trostruka izmjena u Crvenoj zvezdi. Teren su napustili Živković, Srnić i Gobeljić. a umjesto njih su ušli Gajić, Ben i Pavkov.

58.min – Opasan napad Beograđana. Ivanić je uposlio Gobeljića , koji je pokušao da uposli Živkovića.

51.min – Penal za Bragu nakon to je Gobeljić igrao rukom u šesnaestercu. Galeno je bio siguran za vođstvo Portugalaca.

Počelo je drugo poluvrijeme meča u Bragi nema izmjena u timovima.

Žuti karton za Kataija.

40. min – Mirko Ivanić je dobro šutirao sa nekih 20 metara. Mateus je dobro intervenisao, i iz dva pokušaja uspio da smiri loptu.

37.min- Dobra kontra Zvezde! Gobeljić je pronašao Živkovića a odbrana Brage je izblacila loptu u korner.

36.min – Galeno je opasno zaprijetio. Njegov udarac izblokirao je Gobeljić. Prvi žuti karton dobio je Leite.

30.min -Pritisak portugalskog tima se nastavlja. Zvezda čeka šansu da zaprijeti iz kontre.

22. Medeiroš se još jednom našao u dobroj prilici, srećom po Zvezdu loše je šutirao i poslao pravo u Borjana.

/EPA

13.min Prvi put prijeti Crvena zvezda. Katai je odlično pobjegao čuvarima, njegov pokušaj je izblokan, a odbijenu loptu je zahvatio Gelor Kanga, čiji udarac je odbranio golman domaćih Noa.

11. Orta je odlično zahvatio loptu i dobro šutirao a Milan Borjan je odbranio.

4.min – Prvi udarac prema golu Zvezde. Medeiroš je pokušao i pogodio mrežu sa vanjske strane.

Počeo je meč u Bragi.

Velika izmjena pred start meča. Zbog povrede u timu neće biti Njegoša Petrovića a umjesto njega na terenu je Slavoljub Srnić.

Crveno-bijeli su obezbijedili “evropsko proleće”, ali se bore za prolaz u narednu fazu Lige Evrop. Pobjeda im sigurno donosi osminu finala Lige Evrope, remi ih definitivno ostavlja u tom takmičenju, a u slučaju da dožive poraz onda bi zavisili od utakmice u Bugarskoj, gdje se sastaju Ludogorec i Midtjiland.

U slučaju loših rezultata Beograđani bi takmičenje nastavili u Ligi konferencije.

Sastavi:

Braga: Mateus, Kouto, P. Oliveira, Leite, Silva, Musrati, A. Horta, Galeno, Medeiros, V. Oliviera, Rikardo Horta.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović, Pankov, Rodić, Petrović, Kanga, Katai, Ivanić, Živković.