ŠOK U TIRASPOLJU Šerif eliminisao blijedu Zvezdu

Šok u Tiraspolju! Crvena zvezda je završila takmičenje u kvalifikacijama za Ligu šampiona nakon poraza od Šerifa. Šampion Moldavije je slavio 1:0 i prošao u plej –of gdje čeka boljeg iz duela Legija–Dinamo.

Zvezda na drugoj strani takmičenje nastavlja u Ligi Evrope gdje čeka poraženog iz duela Jang Bojs Kluž.

Zvezda je odigrala očajan meč u Tirasopolju posebno u prvom dijelu. Domaći tim je odlično zatvorio Ivanića i Kataija i čekao svoju šansu koju su dočekali u sudijskoj nadoknadi prvog dijela. Arboleda je bio najviši u skoku i pogodio je za vođstvo.

Beograđani su u nastavku bili nešto opasniji, pa su imali prilike preko Mirka Ivanića koji je prvo šutirao u golmana, a zatim i pored gola. Zvezda nije uspjevala da poveže svoje redove itekako se osjetio izostanak Gelora Kange.

KRAJ

81.min- Šerif čeka svoju šansu iz kontri. Kastanjeda je bio opasan. Još dvije šanse su imali domaći. Puno sreće za Beograđane i dobra odbrana Milana Borjana.

68.min-Ivanić još jednom pokušava iz daljine i zamalo da pogodi za 1:1. Pritisak Zvezde se nastavlja, ali nema značajnih rezultata.

65.min Kakva šansa za Zvezdu! Ivanić je bio u dobroj prilici ali je loše šutirao pravo u golmana.

59.min- Pokušaj Bena nakon ubačaja. Šalje loptu pored gola. Zvezda neprepoznatljiva u Tiraspolju. Napokon nešto opasniji nalet. Udarac Nikolića koji je ušao umjesto Srnića odbranio Atanasijadis.

57.min- Šerif čeka šansu iz kontre. Zaprijetio je Traore.

Počelo je drugo poluvrijeme. Na teren je trener Crvene zvezde Dejan Stanković poslao Nikolu Krstovića i El Fardu Bena.

Kraj prvog dijela Šerif vodi 1:0.

45.min – 1:0 za Šerif.Nakon prekida Arboleda pogađa mrežu Beograđana.

43.min- OPrezna igra na obje strane. Zvezda je pokušala nešto više nakon udarca Srnića. Šerif odlično zatvorio Kataija i Ivanića. Falko pokušava udarcem iz daljine ali pravo u golmana domaćeg tima.

31.min- Šerif sad prijeti. Traore je dobro šutirao a odbranio je Milan Borjan. Sve agresivniji domaći igrači koji su zaradili već četiri žuta kartona.

26.min- Novi pokušaj Degeneka nakon prekida. Izblokiran njegov pokušaj.

24.min- Pokušaj Kataija iz daljine. Završio je pored gola.

18.min- Prvi žuti karton na utakmici i to za Slavoljuba Srnića.

3.min- Prvi pokušaj Zvezde! Nakon kornera šutirao je Miloš Degenek glavom pored gola.

Počeo je duel u Tiraspolju. Na tribinama ima oko 3 000 gledalaca.

Večerašnji duel će vodi Feliks Cvajer.

Prvi meč završen je rezultatom 1:1 te nijedan klub nema prednost pošto je ukinuto pravilo gola u gostima.

Pobjednik dvomeča će u plej-of rundi igrati sa boljim iz revanša Legija – Dinamo Zagreb gdje je prva utakmica završena sa takođe 1:1.

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković iznenadio je sastavom u kojem se nalazi Slavoljub Srnić,a šansu će od starta dobiti i Miloš Degenek.