REMI U BELGIJI Gent sačuvao prvu poziciju

Fudbaleri Partizana bili su blizu svog cilja u Belgiji, ali nisu izdržali do kraja pa je belgijski Gent remijem 1:1 sačuvao prvu poziciju pred završna dva kola.

U prvom dijelu Gent je bio ekipa koja je više imala loptu u posjedu i diktirala ritam. Belgijanci su dva puta zatresli mrežu Partizana, ali su oba gola opravdano poništena, prvi zbog ofsajda, a drugi zbog prekršaja u napadu.

Partizan je opasno zaprijetio u 29. minuti kada je Natho sjajno izveo slobodan udarac i pogodio stativu.

U nastavku je prvih 15 minuta donijelo lošiji ritam, a onda je Partizan poveo. Slobodan Urošević je ušao u šesnaesterac i slabijom desnom nogom pogodio rašlje. Sjajan udarac za vođstvo.

Belgijanci su izvršili izmjene koje su im donijele brzinu i probojnost, pa su došli do izjednačenja u 80.minuti. Čakvetadze je odlično prošao i centrirao, a Tisudali je neometan postigao gol.

Izmjene u timu Partizana, ulaze Lutovac i Obradović.

80.min GOLL Gent dolazi do izjednačenja. Čekvatadze je odlično ubacio na pravom mjestu je bio Tisudali. Zakasnila je odbrana Partizana i igrač belgijskog tima je ostao sam i savladao nemoćnog Popovića.

Izmjena u timu Partizana. Bibras Natho napušta igru, a umjesto njega ulazi Milan Smiljanić.

66.min GOLLLL Slobodan Urošević donosi vođstvo Partizanu. Sjajno je šutirao igrač sa ivice šesnaesterca i pogodio “rašlje” za veliko slavlje Beograđana.

57.min Još jednom beogradski tim je imao šansu za vođstvo. Jojić je dobro šutirao izblokiran je, a onda je poslao loptu preko gola. Odmah zatim prijete i domaći igrači. Mladi Popović još jednom dobro intervenisao. Napokon se rasplamsao meč.

54.min Partizan mogao da zaprijeti nakon ubacivanja. Pao je ritam u drugom dijelu, obje ekipe u nastavku opreznije ušle u duel.

Nastavljen meč u Gentu.

Završeno prvo poluvrijeme bez golova. Gent imao više šansi loptu u posjedu i dva poništena gola, ali su i crno-bijeli pogodili stativu preko Natha.

38.min Depoatr je šutirao glavom, a lopta je otišla preko prečke. Nastavio se pritisak domaćeg tima. Iako nije dozvoljen dolazak navijača pojedinci su ipak ušli na stadion da daju podršku svojim ljubimcima.

33.min Opet je Gent preuzeo igru. Ofoe je još jednom pokušao da dođe do gola.

28.min Kakva šansa za Partizan. Bibras Natho je iz slobodnog udarca pogodio stativu koja je sačuvala domaći tim.

21. Partizan prijeti. Rikardo je izigrao odbranu Genta, a lopta je došla do Danila Pantića koji nije uspio da je pošalje u mrežu. Trener Partizana Aleksandar Stanojević sa tribina gleda ovaj meč zbog isključenja u prvom meču.

17.min Depotr je još jednom zatresao mrežu Partizana, ali je napravio prekršaj u napadu.

14.min Gent dolazi do gola, ali je on poništen zbog ofsajda Montesa.

Belgijski tim krenuo veoma agresivno na startu, imaju više posjed, kao da se igrači Partizana još ne snalaze na novu formaciju.

4.min Kums je dobro šutirao i Aleksandar Popović je zaustavio njegov udarac.

Počeo je meč 4. kola Lige konferencija.

Objavljeni su i sastavi, a trener Partizana Aleksandar Stanojević je napravio određene izmjene.

Sastavi:

Gent: Bolat, Hanče-Olsen, Ngadu-Ngađui, Okumu, Fortuna, Kastro-Montes, Ovusu, Kums, Bezus, Ođiđa-Ofoe i Depotr.

Partizan: Popović, Miletić, Vujačić, Saničanin, Miljković, Urošević, Natho, Jojić, Pantić, Menig i Rikardo.

Ovo je meč direktnih konkurenata za prvo mjesto u B grupi Lige konferencije. Nakon pobjede u Beogradu (0:1), Gent duel dočekuje sa prvog mjesta, sa maksimalnih devet bodova i gol razlikom 4:0. Sa druge strane, crno-bijeli su u prva dva kola postigli četiri gola, po dva protiv Anortozisa i Flore, a onda su doživjeli kiks u Humskoj i sada bi morali da se revanširaju Belgijancima.

Glavni sudija na utakmici Gent – Partizan je Englez Kris Kavan. Njemu će pomagati Danijel Kuk i Hari Lenard biće mu pomoćnici, dok je četvrti sudija Robert Džons.