(VIDEO, FOTO) PREOKRET MAKABIJA Zvezda ispustila plus 16 na poluvremenu, svaka nada za prolazak crveno-bijelih u narednu fazu je ugašena

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Makabija u 29. kolu Evrolige rezultatom 83:80.

Po četvrtinama je bilo 21:17, 26:14, 14:22, 19:30.

Ispustili su crveno-bijeli veliku prednost koji su imali na poluvremenu.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Jago dos Santos sa 20 poena, Adam Hanga je dao 13 poena ,Džavonte Smart je dodao 12 a Džoel Bolomboj 11 poena.

Kod Makabija najbolji je bio Bonzi Kolson sa 22 poena, Džoš Nebo je postigao 18 poena i 13 skokova , a Boldvin je dao 14.

Košarkaši Zvezde narednu utakmicu igraju protiv Cibone u okviru ABA lige, dok Makabi dočekuje u izrealskom prevenstu ekipu Afule.

TOK MEČA

CRVENA ZVEZDA – MAKABI 80:83

ČETVRTA ČETVRTINA

10 .minut 80:83: Gotovo je novi poraz Crvene zvezde!

9. minut 72:78: Davidovac daje trojku, a Lorenco postiže dva poena!

8. minut 67:70 :Hanga daje jako važnu trojku i drži crveno-bijele u meču.

7. minut 63:70 :Nebo prikucava Zvezdu u ovim momentima, bez riješenja u napadu crveno-bijeli.

5. minut 63:63 :Makabi nakon koša Lorenca Brauna dolazi do izjednačenja.

3. minut 63:59 : Zvezda konačno daje koš iz igre, Smart baca Bolomboju alej-ap.

1 minut 61 : 57: Gilespi po pravilu pravi faul na šutu, Kolson 2/2 sa linije slobodnih bacanja, dok isti igrač daje koš sa poludistance sljedeći napad, tajmaut Sferopulos.

TREĆA ČETVRTINA

10. minut 61:53: Faul u napadu Luke Mitrovića, ali u sljedećem napadu dobija dva bacanja i pogađa oba, a Gilespi blokira Rivera na kraju četvrtine.

8. minut 59:53: Loš ritam utakmice, Makabi neiskorištava tri napada, a ni Zvezda ne može dugo do poena, Klivlend polaže u kontri i Makabi je na minus 6.

5.minut 55:47: Sudije sude kontraverznu nesportsku Gilespiju, Boldvin koristi bacanje, a nakon toga monstruozno zakucava u dodatnom napadu.

4.minut 55:43: Jago pogađa iz kontre, a Nebo zakucava iz pik end rola sa Lorencom

3.minut 51:39 : Lorenco postiže strašnu trojku, a Klivlend u kontri zakucava, Sferopulos traži tajmaut.

1.minut: Jago postiže dva poena iz sjajne akcije, a Lorenco se upisuje u strijelce tek početkom drugog poluvremena

DRUGA ČETVRTINA

10. minut 47:31: Mitrović pokazuje sjajnu leđnu tehniku i postiže poene.

9. minut: Sjajan napad iz tajmauta Zvezda, Jago i Mitrović donose Zvezdi poene iz pik end rola, a Hanga zakucava iz sjajne kontre, Zvezda ide na plus 15.

8.minut 41:28: Kolson prekida trojkom ogromnu seriju Zvezde.

6.minut 38:24: Džavonte nastavlja da sipa trojke, Boldvin pravi korake a Jago postiže u kontri za nastavak dobre serije Zvezde.

4. minut 33:22: Smart pogađa trojku, pa postiže dva poena, dvocifrena je prednost prvi put.

3. minut 28:21: Rivero daje dva slobodna bacanja

2. minut 26:19 – Davidovac krade loptu i vodi Zvezdu na plus 6, jako staložena igra crveno-bijelih

1. minut 22:20 – Tamir Blat pogađa trojku.

PRVA ČETVRTINA

10. minut 21:17: Jago uzvraća sa istom mjerom.

9. minut:17:15 Boldvin postiže trojku

8. minut 12:11: Jeftino primljeni poeni iz auta, Veb iskoristio nepažnju Zvezdine odbrane.

7.minut: 12:9 Bonzi Kolson daje dva poena iz teške pozicije..

6.minut 12:7:Gidraitis postiže dva poena.

5. minut 10:7:Boldvin u svom stilu sa poludistance.

4. minut 10:5:Bolomboj daje dugu dvojku, a Džoš Nebo postiže flouter sa 4 metra.

3. minut 8:3:Bolomboj postiže koš i to uz faul, sjajan potez, pogodio je i dodatno bacanje.

2.minut 5:3:Koen postiže trojku iz otvorene pozicije, dok Mitrović iz divnog rolinga monstruozno zakucava.

1. minut 2:0:Džavonte Smart krade loptu i postiže prve poene na meču.