ZVEZDA PORAŽENA U TURSKOJ Blijeda partija crveno - bijelih za drugi poraz u Ligi Evrope

Crvena Zvezda je poražena u Turskoj od ekipe Trabzonspora 2:1.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu i već u 16. minuti nakon odličnog centaršuta Trezegea ka Hamšiku poveli sa 1:0. Odbrana Zvezde je zaboravila na Slovaka koji mirno zakucava loptu glavom u mrežu Borjana. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

U drugom poluvremenu Zvezda je krenula malo agresivnije, ali od 64. minute kada je Kangva zbog drugog žutog pocrvenio domaćini preuzimaju inicijativu i samo četiri minute kasnije Bakasetas dodaje za Trezegea koji zakucava loptu u mrežu za 2:0.

Do kraja utakmice Zvezda je uspjela preko Nikolića samo smanjiti rezultat na 2:1. Odličan povratni pas je uputio Ibrahim, a Veljko Nikolić mirno preciznim šutem šalje loptu u mrežu Čakina.

U drugoj utakmici ove grupe Ferencvaroš je iznenadio Monako i slavio minimalnim rezultatom (0:1).

Ferencvaroš sada ima maksimalnih 6 bodova, Monako i Trabzonspor po 3, dok je Zvezda na posljednjem mjestu bez bodova.

U narednom kolu Zvezda će 6. Oktobra na svoj stadionu dočekati Ferencvaroš.

KRAJ Zveda je upisala i drugi poraz u Ligi Evrope. Trabzonspor je slavio sa 2:1.

Igraće se još 4. minute sudijske nadoknade.

89. Min – Gooooool. Nikolić smanjuje na 2:1. Odlično je Nikolić ispratio povratni pas Mustafe i preciznim udarcem savladao Čakina.

U drugoj utakmici ove grupe Ferencvaroš je poveo u Monaku. Rezultat je 0:1.

85. Min – Gol visi u zraku. Zvezda posustaje, a domaćin pokušava dokrajčiti posrnule crveno – bijele.

78. Min – Utakmica je prekinuta jer je Abdulah Omur povrijeđen i neće moći nastaviti utakmicu.

68. Min – Drugi gol za domaćina. Strijelac je Trezege. Odličan gol Trezege koji za ivice kaznenog prostora zakucava loptu iza leđa Borjana. Zaista težak zadatak je pred crveno – bijelima.

Kakva glupost. Kangva dobija drugi žuti karton i Zvezda će od 64. minute igrati sa igračem manje.

Bez velikih prilika u drugom poluvremenu. Vodi se borba na sredini terena.

Izlazi strijelac jedinog gola na utakmici Hamšik, a umjesto njega na terenu je Bardhi.

59. Min – Kulibali i Ibrahim Mustafa ulaze na teren, a igru napuštaju Aleksandar Pešić i Sanogo.

52. Min – Sanogo ruši Bakasetasa i sprječava opasan kontra napad, ali je zaradio žuti karton.

Počelo je drugo poluvrijeme. U drugoj utakmici ove grupe u Monaku nema golova.

Slavoljuba Srnića zamijenio je Aleksandar Katai.

Na stadionu Šenol Guneš nalazi se i grupa navijača Crvene Zvezde koji su prešli daleki put da bi bodrili svoj klub.

To je to za prvih 45. minuta. Golom Mareka Hamšika Trabzonspor vodi 1:0 od 16. minute.

Bezidejna Crvena Zvezda u prvih 38. minuta. Ne uspijevaju opasnije ugroziti gol Trabzonspora.

33. Min – Najbolja prilika za Zvezdu. Dobar kontra napad gostiju kojeg završava šutem Bukarija, ali Čakir interveniše i biće korner za Zvezdu.

28. Min – Zvezda ne uspijeva da uspostavi svoju igru, domaćin mirno organizuje napade sa svoje polovine i prijeti, ali bez promjene rezultata.

24. Min – Nova šansa za domaće, ali Milunović blokira šut koji odlazi u korner. Nakon ubačaja sa strane lopta odlazi u gol aut, izvešće je Borjan.

Trezege je odlično na drugoj stativi uočio Slovaka, kojem nije bio problem sa par metara glavom ubaciti loptu u mrežu za 1:0.

17. Min – Gol. Marek Hamšik dovodi domaćine u vodstvo.

16. Min – Prva prava šansa na utakmici, odličan volej Trezegea, ali Borjan je sjajno odreagovao.

12. Min – Borba na sredini terena, Trabzon drži više loptu u svojim nogama, ali bez pravih šansi.

5. Min – Kangva već dobija žuti karton, što može biti veliki problem za goste.

Pritisak domaćina, ali bez konkretnih prilika.

2. Min – Prvu priliku je imao Pešić, ali Čakir stiže prije njega do lopte.

Trabzon nije izgubio na svom stadionu 26 utakmica u nizu. Nadamo se da crveno – bijeli mogu da sruše taj niz.

Počeo je meč. Prvi sa centra su krenuli domaćini.

Treneri su se odlučili za sljedeće postave:

Trabzon: Čakir, Larsen, Batra, Densvil, Elmali – Hamšik, Siopis, Bakasetas – Trezege, Đanini, Gomez.

Crvena zvezda: Borjan, Eraković, Dragović, Milunović – Srnić, Rodić, Sanogo, Kanga, Kangva – Bukari, Pešić.