(VIDEO, FOTO) ZVEZDA SLOMILA ŽILAVI MILANO Crveno-bijeli zabilježili veliki brejk u Italiji i vratili se u borbu za plej-of

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su veliku pobjedu u Milanu protiv Olimpije u okviru 21.kola Evrolige.

Gosti iz Beograda su bili bolji rezultatom 76:62.

Izabranici Joanisa Sferopulosa su pokazali da se nisu predali i da su i dalje u igri za plej-of te su novim brejkom dokazali da mogu da igraju sa velikim ekipama.

Na početku meča viđena je blijeda igra i sa jedne i sa druge strane jer je skoro 3 minuta meča samo Bolomboj poentirao. Ali kako je meč odmica tako je igra počela da se rasplamsava, Milano je uglavnom svoje poene tražio iz reketa preko Pojtresa, dok je Zvezdu držao odlični Nedović. Međutim pred kraj četvrtine Zvezda je preko Gedraitisa koji je postigao 2 trojke i Hange napravila lijepu zalihu za nastavak.

Druga četvrtina u gradu mode će sigurno biti zapamćeno u knjigama Zvezde. Na početku je Miloš Teodosić svojim bravurama dizao prednost svoje ekipe, a onda se priključio Rokas Gedraitis koji je odigrao odlično u oba pravca i dizao Zvezdinu prednost. Na kraju su se svi priključujući Bolomboj, Mitrović i Davidovac i otišli sa velikih 47:31 na poluvremenu. Jedino što je ostavilo mrlju na poluvrijeme je povreda Nemanje Nedovića, koji je morao napustiti parket.

OLIMPIA MILANO/TWITTER/SCREENSHOOT

Treća četvrtina je donijela velika uzbuđenja,  Milano je napravio veliku seriju od 9:0 na startu poluvremena i tako smanjila veliku prednost gostiju. Međutim, Zvezda se konsolidovala zaigrala dobru odbranu i ponovo vratila dvocifreni plus. Iskočio je ponovo Bolomboj, kao i večeras odlični Gedraitis. i čuvao Zvezdinu prednost.

U posljednjoj četvrtini Zvezda je održavala prednost i odbila sve nalete Manekena i stigla do velike pobjede.

Najefikasniji kod crveno-bijelih su bili Rokas Gedraitis sa 22 poena i Džoel Bolomboj sa 14 poena, dok se u Milani istakao Bortolani sa 14 poena.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Baskoniju u Beogradu.

TOK MEČA

Olimpija Milano-Crvena zvezda 62:76

40.minut Zvezda je ostavrila veliki brejk u Milanu.

38. minut Nakon loših rješenja i domaćih i gostiju, Hanga je imao svoju rolu prvo ukrao loptu pa pogodio flouter i donio dvocifrenu prednost Zvezdi. Mesina je pozvao tajm-aut.

35. minut Ponovo je Teodosić pogodio kada je trebalo, pogodio je u trojku u stilu največih majstora i uvećao prednost.

33. minut Uzavrele su strasti na terenu, Milano je smanjio prednost Zvezda se bori i muči za poene. Teodosić ponovo izmišlja poene i dijeli asistencije iz bajke. Mesina traži tajm-aut.

31. minut Milano posljednu četvrtinu otvara serijom 5:0. Sferopulos odmah reaguje tajm-autom.

Kraj 3/4

30. minut Nakon lošijeg starta četvrtine i velike serije Milana, vratila se Zvezda u meč odličnom odbranom i ponovo vratil dvocifrenu prednost. Zvezda ima lijepu zalihu pred posljednjih 10 minuta meča.

28. minut Odlična odbrana Zvezde je ponovo donijela veliku predost. Pojavio se i Jago dos Santos sa trojkom.

26. minut Pao je ritam utakmice u ovim momentima. I jedni i drugi traže rješenja u napadu koja ne prolaze.

24. minut Zvezda se sa dvije odbrane vraća na dvocifrenu prednost. Mitrovićeva odlična sekvenca.

22. minut Odlično otvaranje Milana u drugm poluvremenu. Domaći su vezali 9 poena na startu drugog poluvremena. Tajm aut Sferopulos.

Kraj 2/4

20. minut Pokušavao je Milano da se vrati, međutim Zvezda večeras ima ozbiljnu širinu u rosteru. Svi doprinose u ovim momentima. Jedino što je loša vijest da je Nedović izašao sa bolnom grimasom sa terena.

18. minut Rokas Gedraitis sada sve stiže. Bukvalni je i na jednoj i na drugoj strani. Igra brutalnu odbranu i poeni stižu na osnovu dobre odbrane. Zvezda izgleda vrhunski.

16. minut Odličan momentum Gilespija koji je prvo zakucao na Teovu asistenciju, a poslije i udario rampu. Sferopulos je tražio tajm-aut.

14. minut Pao je malo tempo utakmice, promašaji se redaju i sa jedne i sa druge trane, ali Zvezda i dalje ima odličnu zalihu.

12. minut Zvezda je nastavila da pegla odličnu odbranu, dok je u napadu Teodosić preuzeo sve u svoje ruke, pogodio 2 bacanja i bacio vrhunsku asistenciju Davidovcu koji je svoj tim odveo na dvocifrenu prednost. Mesina je tražio minut pauze.

Kraj 1/4

10. minut Zvezda je pred kraj prve četvrtine vezala 3 trojke preko Gedraitisa 2 i Hange koji je pogodio jednu i tako preuzela vođstvo. Milano nema rješenja u napadu za odličnu Zvezdu.

8. minut Nedović ima sekvencu i drži crveno-bijele u meču. I dalje je velika borba za svaki poen. Mitrović, Tobi i Nedović imaju problema sa povredama.

6. minut Odličnu sekvencu ima Pojtresm a sa druge strane je raspoložen Nedović. Sada je ušao i Miloš Teodosić za Zvezdu.

4. minut Rasplamsala se borba u ovim trenucima, brzo se trči i na jendoj i na drugoj strani. I jedni i drugi poentiraju iz reketa.

2.minut Tvrd početak meča, u prva dva minuta poentirao je samo Džoel Bolomboj na obruču.

UOČI MEČA

Crveno-bijeli u grad mode dolaze nakon nezgodnog poraza u Francuskoj od fenjeraša Asvela, koji je prekinuo odličnu seriju pobjeda protiv Fenerbahčea i Partizana u vječitom derbiju. Crveno-bijeli tradicionalno imaju problema sa ekipom Etorea Mesine, koja uvijek odigra odličan meč protiv beogradske ekipe. U prvom meču je briljirao Maodo Lo, koji je imao odlično šutersko veče u beogradskoj Areni, ali večeras je pod znakom pitanja zbog povrede butnog mišića. Što se tiče zdravstvenog biltena u Olimpiji, domaći su još bez Nikole Mirotića, Šejvona Šildsa i Bilija Berona.

Proslavljeni trener Manekena, Etore Mesina je apostrofirao Zvezdinu odbranu i Miloša Teodosića kao najveće prijetnje.

– Zvezda je druga po skokovima u napadu i prva po ukradenim loptama; stoga ćemo morati da odigramo pametnu igru ofanzivno i da radimo kao tim ispod koša da im ograničimo druge šanse. Imaju veoma talentovane individualne igrače na perimetru, naravno predvođene Milošem Teodosićem. Pošto smo odigrali toliko utakmica sa sastavom osiromašenim povredama, moraćemo da iskoristimo sve resurse koje možemo da nađemo energiju da se čvrsto branimo i krećemo loptu u napadu u potrazi za najboljim udarcima kao što smo radili u drugom poluvremenu meča sa Albom – rekao je trofejni stručnjak.

Sferopulos je u najavi utakmice bio izuzetno kratak.

– Igramo protiv ekipe koja je pokazala dosljednost u odbrani i ofanzivi, posebno na svom terenu. Sa naše strane, moramo da poboljšamo individualnu i timsku odbranu da bismo se izborili za svoje šanse u utakmici – istakao je grčki stručnjak.