(VIDEO, FOTO) Od gotovog umalo veresija: Crvena zvezda ponovo testirala živce navijača, ali je magija Miloša Teodosića srušila ponos Izraela

Crvena zvezda upisala je šestu pobjedu u Evroligi, pošto je kao gost, barem na papiru, slavila u beogradskoj dvorani Aleksandar Nikolić protiv Makabija sa 92:98.

Po četvrtinama je bilo 20:20, 22:31,23:28 i  27:19.

Prva četvrtina je krenula poprilično sporo što se tiče poenterskog učinka, ali stvari za crveno-bijele su krenule na bolje kada je na teren stupio Miloš Teodosić. Ubacio je iskusni plej tri trojke u kratkom vremenskom periodu, ali to je bilo dovoljno samo za egal na kraju prve četvrtine 20:20.

Drugi dio započeo je odlično za izabranike Janisa Sferopulosa. Šut spolja odlično je poslužio crveno-bijele, pored Miloša Teodosića koji je povezao redove, nadodao se i probuđeni Majk Tobi. Konačno je zaigrao kako se cijela crveno-bijela javnost nadala, te sa 12 poena dao veliki doprinos u plusu od devet poena, sa koliko je Zvezda otišla na pauzu.

Gdje su crveno-bijeli stali na kraju druge četvrtine, nastavili su odmah u narednoj. Šuterska rapsodija Rokasa Gedraitisa koji je u ovoj dionici ubacio čak 16 poena povela četu s Malog Kalemegdana na dvocifreni plus. Teodosić nije prestajao da briljira ni u ovom kvartalu, a Zvezda je u jednom trenutku porasla i na plus 19. Ipak nekoliko grešaka i nepromišljenih poteza Nedovića dozvolili su Makabiju da ublaži prednost i u posljednjih 10 minuta ušlo se sa plus 14.

Krenula je posljednja četvrtina mini serijom ponosa Izraela, ali sve se vratilo na svoje mjesto, kada je nakon tajm-auta trojkom, možemo slobodno reći i prelomio meč Adam Hanga i vratio crveno-bijele na plus 15. Vrijedno pomena jeste i doprinos Dejana Davidovca koji je podsjetio na najbolje dane u dresu Zvezde, pošto su njegovi ofanzivni skokovi i poeni donijeli mnogo toga u igri Sferopulosa.

Ipak, ponovo su se pri kraju meča javile stare boljke…Izgubljene lopte i nerezonska rješenja dovela su do serije Makabija. Trojka Brauna donijela je Makabiju samo minus 6, pa izgubljena lopta Hange donijela dramu na 20 sekundi do kraja. Ipak promašen šut Izraelaca značio je i zasluženo slavlje crveno-bijelih.

Na kraju najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je nezaustavljivi Miloš Teodosić sa 27 poena i 14 asistencija, Bolomboj je dodao 20, dok je Gedraitis ubacio 16.

U redovima Makabija bolji od ostalih je bio Vejd Boldvin sa 22, dok je Lorenco Braun ubacio 20 koševa.

Bila je ovo šesta pobjeda izabranika Janisa Sferopulosa, dok je ponos Izraela upisao sedmi poraz.

TOK MEČA

Makabi – Crvena zvezda 92:98 (20:20, 22:31, 23:28)

39. minut Trojkom Bonzija Kolsona Makabi se spušta na jednocifren zaostatak nakon dugo vremena, potom i trojka Brauna spušta prednost Zvezde na 6 poena prednosti.

35. minut: Nibo atraktivno zakucava, pa i krade loptu, nakon čega Branko Lazić pravi svoj peti faul i za njega je ovaj meč završen.

32. minut: Mini serija Makabija natjerala je Sferopulosa na tajm-aut. Odlično su reagovali crveno-bijeli, te nakon ofanzivnog skoka nagradili Hangu otvorenom trojkom koju je i pogodio.

KRAJ 3/4

28. minut: Ne prestaje magija Miloša Teodosića! Nova trojka, ukupno šesta večeras vodi Zvezdu na plus 15.

25. minut: Treća četvrtina protiče u znaku Rokasa Gedraitisa. Litvanac sa osam poena u ovoj četvrtini zajedno sa Teom vodi Zvezdu na dvocifren plus, ali Nedovićev loš faul na pola terena sudije su okarakterisale kao faul na šutu.

21. minut Početak drugog poluvremena kao iz snova za Zvezdu. Opet Teodosić “načinje” trojkom koš rivala, a na to se nadodao i dva plus jedan Gedraitisa, te crveno-bijeli odlaze na dvocifrenu prednost.

POLUVRIJEME

20. minut: Odlično šutersko veče demonstriraju crveno-bijeli u hali Aleksandar Nikolić. Jedini problem predstavljaju slobodna bacanja u čijim promašajima prednjači Luka Mitrović koji je promašio oba. Na drugoj strani ponos Izraela to kažnjava trojkom, ali uzvraća i Hanga na isti način za plus 9.

17. minut: Sjajan je Miloš večeras. Već je upisao 14 poena i dodao čak 8 asistencija. Tako predstavlja prvu violinu čete Janisa Sferopulosa, a pored njega razigrao se i dugo osporavani Tobi koji je takođe dvocifren.

14. minut: Odveo je Tobi trojkom Zvezdu na dvocifrenu prednost na plus 11, ali od tog trenutka serija grešaka i izgubljenih lopti dovode Makabi do lakih poena i serije 6:0

12. Minut Zvezda odlično započinje drugu dionicu i serijom 8:2 dolazi do prednosti. Zakucavanje u kontri Simonovića, te trojke Nedovića i Bolomboja vode crveno-bijele na plus 6

KRAJ 1/4

10. minut: Teodosić nastavlja započeto. Ponovo je iskusni organizator igre pogotkom van linije 6.75 bio precizan, da bi slavlje crveno-bijelih Lorenco Braun pokvario košem u posljednjoj sekundi.

6. minut: Ponovo se stvari na parketu mijenjaju ulaskom Miloša Teodosića. Zvezdin plej pogađa trojku uz faul, te uz realizovano slobodno bacanje stiže do izjednačenja.

3. minut: Za sada u crveno-bijelom taboru prva figura na meču je Branko Lazić sa dvije odlične role u defanzivi. Ipak problem za Sferopulosa mogu biti njegova brza dva faula.

1. minut: Prve poene i vođstvo na meču stiču crveno-bijeli. Promašaj Mitrovića uhvatio je Bolomboj, te položio nakon toga. Na drugoj strani Makabi otvara trojkom Lorenca Brauna

Uoči meča:

Nisu crveno-bijeli imali mnogo vremena za odmor. Prije manje od 48 časova dočekali su trenutno najbolju ekipu takmičenja Real Madrid. Tim sa Malog Kalemegdana je u utorak pred domaćim navijačima upisao novi deseti poraz u Evroligi rezultatom 72:58.

Sa druge strane ekipa iz Tel Aviva je na petoj poziciji sa devet trijumfa i šest neuspjeha, te dvije vezane pobjede nad Baskonijom i Efesom sigurno će biti dodatni vjetar u leđa izabranicima Odad Kataša.

Ponos Izraela važi za blagog favorita u ovom meču, smatraju svjetski bukmejkeri.

– Ne, nisam na društvenim mrežama, imam samo Tviter, i to za moje komentare. Nemam da kažem ništa više od onoga što sam rekao na pres konferenciji.

Sadašnji strateg Zvezde vodio je i večerašnjeg protivnika, pa se i na to osvrnuo Sferopulos.

– Kada ste bili u klubu četiri godine povezani ste sa ljudima iz kluba, menadžmentom, igračima… To je dio vašeg života. Uvek imam dobar osjećaj za moje bivše klubove, isto tako je i za Makabi, posebno što sam sa njima imao dobre momente koje neću zaboraviti. Ipak, sada sam trener Crvene zvezde i daću sve od sebe da pobijedim – dodao je Sferopulos.

Sa druge strane, Odad Kataš najavljuje meč sa brzom igrom i mnogo posjeda.

– Pripreme za drugu utakmicu duplog kola su drugačije, manje taktičke. Moramo se osloniti na stvari koje smo radili prije. Drugi su u ofanzivnim skokovima i količini posjeda, tako da će to biti utakmica visokog tempa – reakao je on.