(VIDEO,FOTO) LO SRUŠIO ZVEZDU Milano trojkama slomio crveno-bijele

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na svom terenu na domaćem terenu od ekipe Milana u okviru 10. kola Evrolige.

Crveno-bijeli su poraženi rezultatom -71:93 (19:20,20:18,17:25,15:30).

Milano je od starta meča krenuo sa željom da pobijedi u ovom meču, međutim Zvezda se odlično držala prvo poluvrijeme. Crveno-bijele je odlično na svojim leđima nosio Dejan Davidovac na startu meča, pa mu se pridružio i Miloš Teodosić, ali kao po običaju odličan meč u Beogradu pružio je Maodo Lo, koji je imao vrhunsko veče. Zvezda je uprkos problemima na startu, konsolidovala se u drugoj četrvrtini preko Teodosića i Nedovića,došla do minimalne prednosti na poluvremenu.

Sferopulosovi momci su ušli odlično u drugo poluvrijeme, ali to je bilo sve na scenu su stupili Manekeni, raspoloženom Lou su se pridružili Mirotić, Šilds i Meli te digli prednost na dvocifrenu i na uspješan način je održavali do kraja. Milan je na kraju meča pogodio nevjerovatnih 17 trojki, u odnosu na Zvezdinih 7. Nastavila se loša tradicija Zvezde protiv italijanskih klubova pogotovo Milana protiv kojeg su izgubili zadnjih 6 duela.

Najefikasniji kod gostiju je bio Maodo Lo sa 32 poena, te Šejvon Šilds sa 19, dok je kod Zvezde najefikasniji bio Dejan davidovac sa 18 poena.

Zvezda u narednom kolu u Areni dočekuje Anadolu Efes.

Tok meča

Crvena zvezda – Milano 71:93

40.minut Milano je pobijedio.

37. minut Milano samo povećava svoju prednost, Zvezda u dubiozi ogromnoj

35. minut Milano šutira nevjerovatno za tri poena, Maodo Lo je postigao svoju petu trojku, dok mu se pridružio i odlični Šejvon Šilds.Tajm aut Sferopulos.

32. minut Krenula je Zvezda jako u posljednju četvrtinu, koriste odličnu energiju koju joj daju navijači sa tribina. Međutim Milano odolijeva na krilima Pojtresa.

Kraj treće četvrtine

30. minut Nedović i Mitrović sa 5 poena spuštaju Zvezdu ponovo na jednocifren zaostatak. Zvezda će morati bolje ako misli do pobjede

28. minut Milano na krilima Loa, Mirotića i Melija odlazi na dvocifren plus, Zvezda uglavnom nakon teško organizovanih napada stiže do poena.

26. minut Novi tajm aut za Sferopulosa. Zvezda je u nokdaunu, Maodo Lo i Mirotić su vratili Milano u vođstvo.

24. minut Dobra reakcija Milana iz tajm auta, povezali su pet poena, dok se Zvezda muči u organizaciji napada.

21. minut Malo sporiji početak drugog poluvremena u kojem Zvezda preko Davidovca, (dvije trojke) i Mitrovića poentira. Tajm aut Mesina.

Kraj druge četvrtine

20. minut Kakva trojka Teodosića za kraj poluvremena, Zvezda vodi.

18. minut Odlični Davidovac sa 5 poena u nizu i trojka Nedovića vraćaju Zvezdu u utakmicu. Mesina je zatražio pauzu.

16. minut Zvezda ima problema u napadu, pa je Sferopulos opet tražio tajmaut nakon poena Šildsa.

13. minut Evo Zvezdine energije, prvo Mitrović zakucava pa onda Gedraitis pogađa trojku iz ćoška. Ali Maodo Lo na drugoj strani, Manekeni pogađaju svašta.

11. minut Krenula je Zvezda poenima Nedovića u drugu četvrtinu, ali Tonut i Bortolani uzvraćaju trojkama. Tajm aut Sferopulos.

Kraj prve četvrtine

10. minut Kraj prve četvrtine, Teodosić svojim iskustvom smanjuje prednost Manekena.

7. minut: Na krilima Melija gosti dolaze do prednosti.

6. minut: Italijani serijom od 5:0 okreću rezultat u svoju korist.

4. minut: Odlično je meč otvorio Davidovac koji je postigao svih sedam poena Crvene zvezde na startu meča.

Prije meča

Grčki trener je istakao domaći teren kao prednost Zvezde.

– Naš domaći teren je kao tvrđava, uvek želimo podršku tvrđave da nam budu kao šesti igrač. Poslije četiri utakmice u sedam dana, sada smo imali malo vremena da odmorimo, da primjenimo neke nove stvari. Još uvijek dodajemo neke stvari u napadu i odbrani, veoma je bilo bitno da iskoristimo ovo vrijeme da se što bolje spremimo  izjavio je Sferopulos.

Etorea Mesinu domaći navijači sigurno neće dočekati aplauzom nakon izjava o Šabazu Nejpiru.

– Zvezda je vrlo fizički tim, šutira veliki broj trojki tokom utakmice, forsirajući tempo. Defanzivna tranzicija i skokovi će više nego ikada biti odlučujući faktor, vjerovatno više i od procenta šuta – rekao je Mesina.